kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Adnan Oktar: “Kardeşlerimiz, barıştırma atağımıza süratle destek olsunlar”

25 Aralık 2013 Çarşamba 10:11
adnan-oktar-kardeslerimiz-baristirma-atagimiza-suratle-destek-olsunlar

Adnan Oktar dün geceki canlı yayın programında, A9 TV ekranlarından Twitter için yeni bir etiket çağrısında daha bulundu. AK Parti-Cemaat arasındaki anlaşmazlıkların en hızlı şekilde çözümlenmesi için, sohbet programlarından ve sosyal medyadan yaptığı barış ve kardeşlik çağrıları kamuoyunda büyük ses getiren Adnan Oktar, bu kez de #BarışSabırGerektirir etiketiyle, herkesi bu barıştırma çabalarına sabırla devam etmeye çağırdı.

  
 

Adnan Oktar dün geceki programında konuyla ilgili şunları söyledi:

 

Yine bir etiket yapalım #BarışSabırGerektirir diyelim. Sabırla sevginin üstünde durmak lazım. Bu, çok çabuk yatıştırılması gereken bir durum. Kardeşlerimiz süratle bizim bu barıştırma atağımızda yardımcı olsunlar.Herkes yatıştırmanın üstünde dursun, affediciliğin üstünde dursun. Suçlu olanlar hemen suçlarının karşılığı olan kanun maddeleriyle tevzi edilsinler, suçlu suçsuz ayırt edilsin. Hükümet taze ve yeni bir kanla hizmetine devam etsin. Hükümetle Cemaat arasındaki, uyumsuzluk gibi görünen, anlaşmazlık gibi görünen durumların hemen izale edilmesi, hemen dostluk köprülerinin oluşturulması, el birliğiyle İslam’a, Kuran'a, İttihad-ı- İslam’a hizmete, gayrete devam edilmesi elzem, önemli.Diyor ki Peygamberimiz (sav), bakın çok önemli:
(Fazl’dan, Abdullah bin Jabla’dan, Ebu Ammar’dan, Ali bin Ebu Mughira’dan, Abdullah bin Şerik Emiri’den, Umeyre bint Nufeyl’den şöyle dediğini duydum: Bint Hasan bin Ali (a.s.)’ın şöyle dediğini duydum: )

Resulullah (sav) ferman etti; “Ahir Zaman’da” diyor Peygamberimiz (sav),  “Birbirinizden usanmadan, birbirinizi lanetlemeden, birbirinizin yüzüne haykırmadan ve birbirinizi inkarcılıkla itham etmeden sizin beklediğiniz gerçekleşmeyecektir.”

Ravi de, “Ya Resulullah, bu haberde olumlu hiçbir şey yok” diyor Peygamberimiz (sav)’e. 
Resulullah şöyle ferman etti: “Elbette var, çünkü işte bu zamanda beklediğimiz Kaim (Hz. Mehdi) zuhur edecek ve tüm bunlar sona erecek.” diyor Peygamberimiz (sav). (Gaybet Tusi) (Allamah Muhammed Baqir al-Majlisi |  Biharul Anwar İngilizce Tercümesi, Cilt 13 (Eski Baskı)/ Cilt 51-52-53 (Yeni Baskı) Gaybet Kitabı İmam Mehdi – On İkinci İmam | Bölüm II | Tercüme eden Sayyid Athar)

Bakın, “Birbirinizden usanacaksınız, birbirinizi lanetleyeceksiniz, birbirinizin yüzüne bağıracaksınız, birbirinizi inkarcılıkla itham edeceksiniz, ondan sonra Muhammed Mehdi zuhur edecek” diyor. “Birbirinizden usanacaksınız; sevginiz azalacak” diyor. Usanma; hükümetten usanıyor, Cemaatten usanıyor, davasından usanıyor. Usandığı için de gitmesini istiyor.

“Birbirinizin yüzüne haykırmadan, bağırarak ve birbirinizi inkarcılıkla itham etmeden sizin beklediğiniz gerçekleşmeyecektir.
Bunda olumlu bir şey yok ya Resulullah diyorlar. “Olumlu olan nedir?” diyorlar. "Elbette var çünkü işte bu zamanda ahir zamanda beklediğiniz kaim Muhammed Mehdi zuhur edecek ve tüm bunlar sona erecek" diyor Peygamberimiz (sav), inşaAllah. (Adnan Oktar, 24 Aralık 2013, A9 TV)


Haber okunma sayısı: 4631

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER