kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Adnan Oktar: “Fitneyi Yatıştırmak Farzdır”

23 Aralık 2013 Pazartesi 00:16
adnan-oktar-fitneyi-yatistirmak-farzdir

Bugün bir çok haber sitesinde yayınlanan Sn. Adnan Oktar’ın AK Parti ve Cemaat arasında arabuluculuk yapacağına dair sözleri büyük ses getirdi. “AK Parti ile Cemaati karşı karşıya getirmeyiz; aralarını mutlaka düzelteceğiz” diyen Oktar, bu akşam A9 TV’deki sohbet programında konuyla ilgili yeni çarpıcı açıklamalar yaptı:

Bugün bir çok haber sitesinde yayınlanan Sn. Adnan Oktar’ın AK Parti ve Cemaat arasında arabuluculuk yapacağına dair sözleri büyük ses getirdi. “AK Parti ile Cemaati karşı karşıya getirmeyiz; aralarını mutlaka düzelteceğiz” diyen Oktar, bu akşam A9 TV’deki sohbet programında konuyla ilgili yeni çarpıcı açıklamalar yaptı:

Adnan Oktar: “Şu an yaşanan tamamen suni bir olay. Şeytan şu an oynuyor sevincinden. Halbuki hiç gerek yok. Tayyip Hocam son derece makul, aklı başında dürüst bir Müslüman. Fethullah Hocam da öyle. Samimi, kendini Allah’a adamış bir Müslüman. AK Partililer de çok dindarlar, Fethullah Hocamın talebeleri de çok dindarlar. Yani kelimenin tam anlamıyla suni ve son derece gereksiz, hiçbir anlamı yok. Her şeyleri, bütün amaçları, gayeleri, üslupları, hatta demokrasi anlayışları aynı, özgürlük anlayışları aynı, dürüstlük anlayışları aynı.

Hükümeti bu kadar sallamaya kalkmak, Fethullah Hoca’yı bu kadar, kendi tabiriyle şirazeden çıkarmak, bunlar tamamen suni. İki tarafı da kışkırtanlar var. Hükümeti de kışkırtıyorlar, Fethullah Hoca’yı da kışkırtıyorlar. Oluk gibi haber gidiyor her iki tarafa da; “Senin için şunu dediler” ona da diyor ki, “Senin için bunu dedi.” Ona “Şu sana bunu dedi”, ona “Bu sana şunu dedi.” Bununla baş olmaz.

Arada haber götürüp getirenler şeytana hizmet ediyorlar, haberleri yok, bilmeden... Yatıştırıcı olmak lazım kardeşim ne gerek. İki günlük dünya. Fethullah Hoca yaşlı başlı bir insan. Tayyip Hocam da yaşı küçük değil, altmış yaşında bildiğim kadarıyla. Gayet güzel hizmet ediyor; ekonomi şahlanmış, demokrasi rayına oturmuş, gayet güzel, şakır şakır her şey yolunda gidiyor. Türkiye zenginleşmeye başladı, bütün dünya kriz içinde kıvranırken Türkiye panter gibi maşaAllah. Her yerde başarılı. İş çıkartmasınlar, tamamen gereksiz.Fethullah Hocamın aklı başında talebeleri var, onlarla da görüşelim. Hükümetten de ileri gelenlerden, Müsteşar da olabilir, Bakan da olabilir, ne olur yani, özel bir toplantı yapılabilir, sohbet ederiz konuşuruz. Konuyu yatıştıralım. Bir gerçeği olsa diyeceğim yani, hakikaten bir gerçeği var, haklı bir mücadele var. Sıfır! Konu, hiç! Hikayeden konu çıkarttılar.

Her şey eski çizgisine otursun. Bir şey varmış gibi ortalığı velveleye veren bir ruha da gerek yok. Çünkü Allah esirgesin böyle şeylerde yenme ruhu gelir. Şimdi Hükümet, Cemaati yenme hırsına girer. Cemaat de, Hükümeti yenme hırsına girer. Bu sefer öldüresiye bir mücadele olur. Olan vatana, millete olur, devlete olur. Ekonomiyi de batırırlar Allah esirgesin. Hatta askeri gücümüzü de yıkarlar, her şeyi yıkarlar. Beş dakikada küfrün yüz yıllardan beri beklediği neticeyi beş on gün içinde elde edebilirler o zaman. Allah vermesin. İş çıkartmaya gerek yok.

Şeytan tahrik etmiş, bir hırs meydana getirmiş. Ben baktım inceledim görüyorum. Tamamen hikaye. Varsa bile bir suç, adi suç, sıradan bir suç. Hadi diyelim ki dolandırıcılık olduğunu varsayalım, cahillik etti diyelim çocuklar. Her gün oluyor Türkiye’de böyle şeyler, dünyanın her tarafında oluyor. Alır onu götürür hapse korsun çocuğu. Olur biter. Gitsin yatsın çocuklar. Nedir yani? Suçları yoksa da beraat ederler. Türkiye’yi sallamaya gerek yok. Olay çıkartmaya da gerek yok.

Her iki tarafı da tahrik ediyorlar, bu olmaz. Buna müsaade etmeyiz, her iki tarafında yatışmasını istiyoruz inşaAllah. (Adnan Oktar, 22 Aralık 2013, A9 TV)


 Haber okunma sayısı: 4985

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER