kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Adnan Oktar: "Barışalım birleşelim, Dünya cennet gibi olsun"

24 Aralık 2013 Salı 00:53
adnan-oktar-barisalim-birleselim-dunya-cennet-gibi-olsun

A9 TV’deki canlı yayın programında, AK Parti-Cemaat ilişkileri konusunda gündeme yansıyan yorumları değerlendiren Adnan Oktar, bütün dünyada bölünmüşlüğün, kavga ruhunun hakim olduğunu hatırlatarak, milletimizin böyle bir tuzağa düşmemesi gerektiğini hatırlattı.

 
A9 TV’deki canlı yayın programında, AK Parti-Cemaat ilişkileri konusunda gündeme yansıyan yorumları değerlendiren Adnan Oktar, bütün dünyada bölünmüşlüğün, kavga ruhunun hakim olduğunu hatırlatarak, milletimizin böyle bir tuzağa düşmemesi gerektiğini hatırlattı.

Adnan Oktar, Twitter üzerinden başlattığı #BarışalımBarıştıralım etiketi ile tüm Türkiye’yi, yaşanan anlaşmazlıkları daha da büyütmek yerine, uzlaştırıcı, yapıcı, birleştirici olmaya çağırdı. Sn. Oktar’ın bu çağrısı üzerine Twitter’dan yine binlerce tweet yazılarak #BarışalımBarıştıralım etiketi TT listelerinde en üst sıralarda yerini aldı.

 

Adnan Oktar’ın konuyla ilgili bu geceki açıklamaları şöyleydi:

Adnan Oktar:Her yer kan gölü. Her yer Mehdiyet’in noksanlığını bütün dünyaya haykırıyor. Sevgisizlik, merhametsizlik, gaddarlık, bölünmüşlük, parçalanmışlık, kavga ruhu, bütün dünyayı sardı. Allah vermesin, Türkiye’de de mesela bu son olan olaylar rahatsız edici tabii. Ona bir etiket yapalım bu konuyu anlatan, #BarışalımBarıştıralım diyelim. 

“Hak yolda olan bir Hükümet ile Hak yolda olan bir Cemaat’in arasını açmak istiyorlar”

Çünkü gittikçe böyle açmaza giren bir tavır göstermek isteyenler var, bu olmaz. Onlar zevkle seyrediyorlar bir kısım çevreler, heyecanla seyrediyorlar iki tarafın mücadelesini. Halbuki süper tehlikeli. İki taraf da birbirini kırar geçirir. Çok olumsuz etki yapar Allah vermesin. Yani sonunda geriye çok küçük bir yapı kalır. Yani 90 ile 10’un mücadelesi, 90’ı da darmadağın eder, 10’u da darmadağın eder. 

Müslümanların birbirleriyle mücadelesini Allah haram kılmış. Allah “Öyle bir durumda sizi mağlup ederim” diyor. “Eğer birbirinizle uğraşırsanız, gücünüzü elinizden alırım, basiretinizi ferasetinizi bağlarım, kalbinize korku salarım, mağlup olursunuz” diyor. Onun için hiç kimse böyle bir şeyi teşvik etmesin. Çok tehlikeli bir şey bu.

 

“Tayyip Hocam'ın asaletine yakışan, bu konuya hiç girmemesi. Ondan bunu istirham ediyoruz”

Tayyip Hocam’dan da istirhamım, bence bu konuya hiç girmesin. Yani onun asaletine yakışır. Nezaketiyle sessiz karşılasın. Diğer konularda cevap versin, ama bence bu konuya hiç girmesin.

 

“Fethullah Hocamız “Ben hırsıza, soysuza, yanlışlık yapana, haram işleyenlere bunları söyledim” diyor.  Ama her insan yanlışlık yapabilir, günaha girebilir, Allah tevbe ederseniz affederim” diyor.”

Fethullah Hoca açıklama yapmış, ne diyor yaklaşık olarak, “Ben hırsıza, soysuza yanlışlık yapana, haram işleyenlere bunları söyledim” diyor. O da olmaz. Her insan haram işleyebilir, her insan günaha girebilir. Lanetleşmek olmaz. Onlar da Müslüman, onlar da kardeşimiz, hata yaptıysa tevbe eder, tevbe edenleri de Allah bağışlar.

Müslüman bağışlayıcı olacak, affedici olacak. Yani biz her harama girene lanet okursak, dünyada insan kalmaz. Böyle şey olmaz.

Münafığa lanet okunur. Ben o gün söyledim, bütün aleyhteki dualarını Allah münafıklara yönlendirsin dedim. Çünkü Münafıkların konumu açık Kur’an’da. Onlar hakikaten haindir. Hain oldukları için Cehennemin en derin tabakasına, en şiddetli tabakasına atılıyor hainler, münafıklar. Münafığın affı yok zaten ahirette. O yüzden ben Fethullah Hocamız’ın dualarının münafıklara gitmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ettim ve inşaAllah münafıklara gitti.

Ama şimdi günahkara yönlendirirse duasını olmaz. Günahkara yönlendirdi, hırsızlık yapan, soygun yapan, talan yapan hepsi, bunlar her halükarda insanlar. Biz onlara dua edeceğiz, Allah’ın onları ıslah etmesi için, hidayet vermesi için dua edeceğiz. İyilikleri için gayret edeceğiz.

Hata yaptıysa hapis yatar tamam ama Müslümanlıktan çıkmaz. Üç yıl beş yıl kaç yılsa yatar hapis. Hapisten çıkar, mümin Müslümandır yine. Namazını kılar, İslam’a Müslümanlara millete hayırlı bir insan haline gelir. Ama münafık şedittir, hapse koysan da ahlaksızlık yapar, çıksa da ahlaksızlık yapar. Sürekli zulüm peşindedir. Nefes aldırmaz Müslümanlara. Sürekli gaddarlık, acımasızlık, kahpelik peşindedir.

O yüzden Fethullah Hocamız’ın duası münafıkların üzerine olsun. İnşaAllah onların üzerine gitti. Hocamızın o açıklaması yine olmamış. Onu istirham ediyoruz bir daha düzeltsin.

Çünkü hapishanelerde insanlar ya hırsızlıktan, ya dolandırıcılıktan, şundan bundan yatıyor, ama bu insanlar çıktıklarında hapisten, mümin muttaki de oluyorlar, çok efendi insanlar oluyorlar yani tevbe ediyor, istiğfar ediyor. Yani bir kere hırsızlık yaptı diye “Allah’ın laneti üzerine olsun” denir mi bir insana? Her türlü günaha girebilir Müslüman, Allah’tan bağışlanma diler, af diler. Zaten Müslüman gece gündüz bağışlanma diliyor. Müslümanın en bariz özelliklerinden biri de affedici olmasıdır. Ayette Cenab-ı Allah, “Affı tut, iyiliği emret, kötülüklerden yüz çevir.” diyor. Bizim vasfımız bu olduğu için, bu vasfımıza göre hareket edeceğiz. Diğer ayetlerde de Cenab-ı Allah bize sabrı, affetmeyi tavsiye ediyor, yani emrediyor.

Allah ayetinde “Yaptıklarınız dolayısıyla Allah sizi yakalayacak olsaydı yeryüzünde iki ayağı üzerinde dolaşan hiç kimse kalmazdı” diye bildiriyor. Çok açık. Cenab-ı Allah Müslümanların kurtulmasını istiyor. Allah “Af dileyin, günahlarınızı bağışlayacağım” diyor.

 

“İnsanlara lanet etmekten kaçınmak lazım. Doğru olan; hatalarını tekrarlamamaları için Allah’ın hidayet vermesini ve affetmesini istemektir”

Onun için öyle insanlara lanet etmekten kaçınmak lazım. Allah’tan hidayet dilemek, Allah’ın affetmesini istemek ve inşaAllah bir daha tekrar etmemesi için Cenab-ı Allah’ın onlara güç kuvvet vermesini istemek güzel olur, doğru olur.

Çünkü Allah “Bile bile günahlarında ısrar etmezler” diyor. Ayet var. Demek ki mümin günaha girebiliyor, günahında ısrar etmiyor. “Günaha girmez” demiyor Allah, “Günaha girebilir ama günahında ısrar etmez” diyor. Ezkaza bir hata yapabilir, gençlik hatası olarak bir hata yapabilir, yahut olgunluk içinde olan bir insan da hata yapabilir Allah’tan bağışlanma dileyecek, müminler de onun bağışlanması için Allah’a dua edecekler. Hidayetleri için de gayret edeceğiz, yani düzelmeleri için, iyi bir insan olmaları için gayret edeceğiz.” (Adnan Oktar, 23 Aralık 2013, A9 TV)Haber okunma sayısı: 5786

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER