kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Adnan Oktar: “AK Parti ve Cemaatin gücünü birleştirip 1’in yanına 1 koyalım, 11 yapalım”

20 Aralık 2013 Cuma 23:09
adnan-oktar-ak-parti-ve-cemaatin-gucunu-birlestirip-1in-yanina-1-koyalim-11-yapalim

Kardeşliğe ve birleşmeye davet eden üslubunu her zaman koruyan Sayın Adnan Oktar, son günlerde basında sıkça ortaya atılan Cemaat ve Ak Parti ile ilgili iddialar hakkında, “Allah’ın varlığına, birliğine, cennete cehenneme inanıyorlarsa, ondan gerisi çok kolaydır, her konu kolaylıkla çözülebilir” şeklindeki sözleriyle konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu:

Adnan Oktar: "Fethullah Hoca cemaatine bütün milletin yüklenmesi, ayıp yapıyorlar. Hadi farz edelim bu cemaat yok oldu, ne kazanacak İslam? Allah muhafaza, cemaat dağılsa, hepsi dinsiz imansız olsalar. Yahut komünist bir topluluğa dönüştüğünü farz edelim, ne kazanacağız? Namaz kılıyorlar, Allah’tan bahsediyorlar, Türkçe öğretiyorlar, bunlar bir güzelliktir. Gayesiz boş adamları, gayeli insanlar olarak yetiştirmeleri de bir güzelliktir. Bu kadar şamataya gerek yok.

Sanki böyle dehşet topluluğuymuş, karanlık, ucu bucağı belli olmayan bir şeymiş gibi göstermeye çalışıyorlar. Bir çoğu kendi hallerinde muhafazakar, makul insanlar. İçlerinden garip insanlar da çıkabilir, koskoca topluluk çünkü, olabilir. Yani böyle çılgın bir görünüm vermenin bir alemi yok. Dinsiz olacaklarına, ne güzel dindarlar.

İttihad-ı İslamı savunmuyorlar tamam ama o kolay, onu düzeltmek kolay bir kelimeyle bir konuşmayla bir gün anlattırırız inşaAllah konu hallolur. Mehdiyeti de reddediyorlar ama onu da anlatır ikna ederiz. Mühim olan Allah’a inanan insanlar. Ondan gerisi kolay, Allah’ın varlığına, birliğine, cennete cehenneme inanıyorlarsa, ondan gerisinin kolay olacağını herkes bilir. Böyle dehşet verici bir toplulukmuş gibi göstermeye kalkışmak çok yanlış.

Fethullah Hoca cemaatinin yok olduğunu, dağıldığını düşünelim, ne olur  İslam mı gelir dünyaya? İttihad-ı İslam mı oluşur bir anda? Yani o mu engel onlar mı engel? O yüzden mi İslam hakim olmuyor? Değil... Bir kere aydın kafalı insanlar, yani bağnazlığa karşılar o yönden iyi. Mehdiyet’e uygun bir zemin bu. Yani Mehdiyet inancına uygun bir stilleri var. AK Parti’nin de öyle, AK Parti de mesela modern İslam anlayışına çok uygun zemini, Fethullah Hoca cemaati de modern İslam anlayışına çok uygun. Her ikisini birleştirdin mi çok şahane netice alınır.Cemaati bölmeyi parçalamayı akıllarından çıkarsınlar. Cemaati AK Parti ile mücadele eden konumuna getirmekten de vaz geçsinler. AK Parti enerjisini onları yok etmeye harcayacak, onlar da enerjilerini AK Parti’yi yok etmeye harcayacak, bundan sadece küfür memnun olur. Böyle akılsız bir proje olmaz, böyle akılsızca bir projeyi kimse de desteklemez. Böyle bir şeye müsaade de etmeyiz.

AK Parti’nin belirli bir gücü var, cemaatin de belirli bir gücü var. İki gücü birleştirip 1+1= 11 eder. İki biri bir araya getirip on bir yapalım. Birleri bölmeye hiç niyetimiz yok, böldürtmeyiz de. AK Parti ile de cemaati karşı karşıya getirtmeyiz, kimse iştahlanmasın.

Kıskanan, haset eden olabilir, mesela AK Parti’ye gıcık olur adam, cemaat onları yıksın isteyebilir, onun için cemaati destekler. AK Parti cemaati, dağıtsın ister, haset ediyordur adam, kıskanıyordur, hiçbir faaliyeti yoktur, onları darmadağın etsinler diyerek içindeki haseti rahatlatmak isteyebilir. Buna da müsaade etmeyiz. AK Parti ile cemaatin arasını bulacağız, kavgayı da sona erdireceğiz. Zaten kavga yok da, böyle gösterilen noktaları da ortadan kaldıracağız." (Adnan Oktar, 19 Aralık 2013, A9 TV)  Haber okunma sayısı: 6155

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER