kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

3. dalga operasyonunda 8 tutuklama talebi

04 Eylül 2014 Perşembe 09:38
3-dalga-operasyonunda-8-tutuklama-talebi

22 Temmuz Operasyonu'nun 3. dalgası kapsamında gözaltına alındıktan sonra adliyeye çıkarılan 16 polisten 8'i "Hükümeti yıkmaya teşebbüs" ve "Casusluk" suçundan tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

22 Temmuz Operasyonu'nun 3. dalgası kapsamında gözaltına alındıktan sonra adliyeye çıkarılan 16 polisten 8'i serbest bırakılırken, 8'i de, "Hükümeti yıkmaya teşebbüs" ve "Casusluk" suçundan tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

16'SI ADLİYEYE SEVK EDİLMİŞTİ

Pazartesi günü gözaltına alınan 33 polisten 16'sı, emniyetteki işlemlerinin bitirilmesi ile dün öğleden sonra adliye sevk edilmişti.
Soruşturmayı yürüten Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcısı İsmail Uçar ile birlikte 4 savcının ifadesini aldığı 16 polisten 8'i savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı. Kalan polisler Yasin Topçu, İbrahim Şener, Mehmet Habip Kunt, Mehmet Fatih Yiğit, Ufuk Sağdıç, Hüseyin Tokgöz, Murat Kaya ve Sabri Kızılkaya, "Türkiye Cumhuriyet hükümetini cebir ve şiddet kullanarak ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs" ve "Casusluk" suçlaması ile tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.

YAKUP SAYGILI İLE İLGİLİ KARAR SAAT 09.00'DA VERİLECEK

Öte yandan önceki gün adliyeye çıkarılan ve tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilen 12 şüpheli polisin mahkeme sorgusu gece saat 01.30'da bitti. Sorgulamayı yapan 1. Sulh Ceza Hakimi Bekir Altun, aralarında eski Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı'nın da bulunduğu 12 şüpheli polisle ile ilgili kararını sabah saat 09.00'da açıklayacağını duyurdu.Haber okunma sayısı: 1258

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER