kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

GÜNÜMÜZDE PROMOSYONUN ÖNEMİ

02 Haziran 2015 Salı 20:22
gunumuzde-promosyonun-onemi

Promosyon, şirketlerin sürekli müşterilerine ve yeni müşterilerine kendilerini tanıtabilmek ve ürünlerinin satışlarını arttırabilmek amacıyla yapmış olduğu bir reklam türüdür. Bu sebeple günümüzde bir çok ürün promosyon olarak insanlara sunulmaktadır.

 

Hızla gelişen reklam camiasında, şirketler için bu vazgeçilmez bir tanıtım ve pazarlama aracı olmuştur. Promosyon ürünlerini aslında her zaman elimizde, yanımızda, çantamızda, evimizin bir köşesinde bulunduruyoruz. Dikkat çekmiyor gibi duruyor olsalar da, aslında çok büyük reklam oluyorlar. Bir ürünü satmak veya satışını hızlandırmak istiyorsanız promosyon ürünler sizlerin yerine küçük maliyetlerle tanıtımınızı yaparlar. Peki, nedir bu promosyon ürünleri? Aslında çok fazla çeşit var ama bunlardan bazılarınısaymak gerekirse, ajandalar, kalem, kalemlik, kâğıtlık, bloknot, anahtarlık, duvar saati, masa saati, bayrak, flama, şapka, t-shirt, bardak, kupa, plaket, takvim gibi. Bunlar sadece bir kaç tanesi.

 Pazarlama iletişiminin bir parçası olan promosyon, bazen özel bir takım şeylerin teklif edilmesi ve kabul görmesi için sunulur. Bazen de satışa dönük, satışların arttırılmasında büyük rol alır. Satış gücünün artmasına yönelik çalışmalar ve kabul edilmek amacıyla promosyon her şirketin tercih ettiği bir sistem aracıdır. Firmalarının satış yapmaktan ziyade tanıtım amacıyla yaptıkları çalışmalar için de, tabiki bu promosyonları da yapacak firmalara da ihtiyaç duyuluyor. Bunun üzerine açılmış ülkemizde birçok promosyonfirması mevcuttur.

 

Türkiye’nin en büyük ve gelişmiş şehirlerinden biri olan İstanbul' da bu isi yapan birçok firma mevcuttur. İstanbul promosyon firmaları, müşterilerinin istekleri doğrultusunda her malzemeyi yapabilmektedirler. Firmanızın, şirketinizinadını duyurmak yani tanıtımını yapmak amacıyla veya satışlarınızı arttırmak amacıyla bu firmalardan yardım ve destek alabilirsiniz. Bu konuda sizlere her turlu desteği ve imkânı sağlayacak olan bu firmalar en ilgi çekici ürünleri sizlerin hizmetine sunmaktadır.

Üreticiden tüketiciye kadar gecen, ürünün hareketini ve satışını hızlandırmak için en basit yoldur promosyon. Firmanızın isminin, logosunun, sloganınızın yazılı olduğu bir ajanda, bir duvar saati, bir bayrak, bir plaket veya çok basit gibi gözüken ama dikkat çekecek küçük bir anahtarlık, kalem, tahta kalemler her şey düşünülebilir. Bunu sizde bulabilirsiniz. Eğer çok ilgi çekeceğini düşündüğünüz bir promosyon ürünü fikriniz varsa promosyon firmalarına bunu iletip istediğiniz ürünü yaptırabilirsiniz. Sizde küçük gibi görünen ama geniş kitlelere hitap edecek bu promosyon ürünleri ile büyük reklamlar yapabilirsiniz.

 

Marketlerde artık daha az satılan veya satışını arttırmak istediği ürünleri sözlü promosyon niteliğinde satmaktadır. Misal "şu kadarlık alışveriş yaptığınızda bu urun su fiyata" seklinde kendi ürünlerini satarlar. Reklam her şirket için önemlidir. Reklamın büyüğü küçüğü olmaz, reklam her zaman ise yarar. Eğer sizde Firmanızın ismini duyurmak, satışlarınızı arttırmak istiyorsanız, hemen bir araştırma yapıp sizin en iyi reklamını yapacağını düşündüğünüz bir promosyon aracıyla bu ise başlayın ve reklamınızı yapın.

Kaynak : www.promosyontc.comHaber okunma sayısı: 998

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER