kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Demirdöküm’de geliştirildi Avrupa ülkelerinde satılıyor

01 Haziran 2013 Cumartesi 11:09
demirdokumde-gelistirildi-avrupa-ulkelerinde-satiliyor

Dünyanın önde gelen ısı mühendisliği şirketi Vaillant Group’un Türkiye Ülke Müdürü ve Türk DemirDöküm CEO’su Dr. Axel Busch, Bözüyük’teki Ar-Ge’nin, Alman grubun ikin önemli yetkinlik merkezi haline geldiğini belirtti.


DemirDöküm’ün Bozüyük’teki Ar-Ge merkezinin, Vaillant Group’tan yapılan teknoloji transferiyle büyütüldüğünü anlatan Busch, burada geliştirilen yenilikçi ürünlerin  uluslararası ödüller aldığını hatırlattı. Burada tasarlanıp patenti alınan güneş kolektörünün, özellikle İspanya ve İtalya pazarında Vaillant Group markaları altında satıldığını hatırlatan Busch, yine burada geliştirilen yüksek verimli yoğuşmalı kombilerin de İngiltere’de satıldığını vurguladı.
DemirDöküm’ün bugüne kadar onaylanan ve sınai üretimde kullanılan 9 patentinin yanı sıra 1 faydalı modeli, değerlendirme süreci devam eden 5 patent başvurusu bulunduğunu söyleyen Busch, “Vaillant Group ve DemirDöküm, Ar-Ge konusunda işbirliğini sürdürecek. Yeni patentler alacak, inovasyon ve tasarımı daha da geliştirecek. Bu şekilde, katma değeri yüksek üretim hedefinde kendilerine düşen görevi yerine getirecektir. Bu, Türkiye’nin kalkınmasına da değer katacaktır” diye konuştu. Şirket, 2023’e kadar 100 patent almayı hedefliyor.Kaynak: http://ekonomi.milliyet.com.tr/demirdokum-de-gelistirildi-avrupa/ekonomi/detay/1717070/default.htmEtiketler: Türkiye , Avrupa , İngiltere , İspanya , inovasyon , Ar-Ge , Vaillant , Bozüyük , üretim , teknolojiHaber okunma sayısı: 650

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER