kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

ÇİFT TARAFLI BANT VE KOLİ BANDI TÜRLERİ

27 Mayıs 2015 Çarşamba 17:13
cift-tarafli-bant-ve-koli-bandi-turleri

Taşıyıcılarının iki tarafında da yapıştırıcı olan çift taraflı bant, uygulandığı alanlarda ki, birleştirme ya da montaj tarzındaki her ihtiyaca cevap verir. Çift taraflı bantları, ince çift taraflı, kalın çift taraflı ve transfer bantları olarak gruplayabiliriz. Bu bantlar, genelde tek tarafları astarlı olarak üretilirken, isteğe bağlı olarak her iki tarafıda astarlı imal edilerek, teslimatı sağlanabilmektedir.

 

Yüksek kaliteli çift taraflı bantlarımız, güçlü yapışma performansları ile farklı yapıda olan yüzeylerin, yapışması zor malzemelerin birleştirilmesinde son derece etkilidir. Genel endüstri uygulamaları, mobilya, havacılık, stant üretimi, otomotiv, beyaz eşya, elektrik, elektronik, İnşaat, klima, etiket, tekstil, deri vb. işletmeler, hizmet alanımızda olan başlıca sektörlerdir.

 Çift taraflı bantürünlerimiz;

 

Transfer Bantlar;

Nem, ısı ve kimyasal etkilere karşı güçlü, taşıyıcısı olmayan ince bantlardır. Kullanım alanları montaj, kapama ve splicing.


Doku Bantlar;

Yapıştırıcıları kauçuk ve akrilik bazlıdır. Mantar, plastik, kâğıt,uç birleştirme ve tekstil üzerine kaplamada uygulanır.

 

Polyester Bantlar;

Polyester taşıyıcıya kaplanan kauçuk ve akrilik bazlı yapıştırıcıyla üretilir, birçok farklı malzemeye uygulanabilme özelliğine sahip çok maksatlı bantlardır


Vinil Bantlar;

Birçok farklı ürün üzerinde kullanılabilmekle beraber en yaygın kullanımı halı ve fayans üzerinedir.


Köpük Bantlar;

Mobilya, otomotiv, beyaz eşya vb. birçok farklı sektörde kullanımı yaygındır. Yapılarda, nem ses ve ısı yalıtımı maksatlı kullanım alanı da mevcuttur. Yüzeylerde çizilmeye karşı koruma maksatlıda kullanılır.

Akrilik Köpük Bantlar;

Viskoelastik bir malzeme olan akrilik köpük, bu özelliği ile diğer çift taraflı bantlardan ayrılır.

 

Kombinasyon Ürünler;

İstekleriniz doğrultusunda, istenilen ürünler nitelikli bantlarla kombine edilerek, kendinden yapışabilen ürünler üretilebilir.

 

Çift taraflı bant uygulamaları ile mekanik bağlantıların, aşınma, paslanma gibi riskleri, en aza indirilirken, uygulanan alana estetik bir görünüm sunulur. Kullanım kolaylığı ile kullanıcıya kazandırdığı hız sayesinde üretim artarken maliyetlerde düşer.

 

Koli bandı üretimimiz, tür itibariyle Hotmelt koli bantlarıdır. Kolaylıkla, el ile koparılabilir. PVC, koli, karton, çuval vb. birçok yüzeye yapışabilir. Baskılı koli bantları için uygundur. Şeffaf, opak, taba, beyaz, renkli ve baskılı üretimi mevcuttur. Baskılı koli bandı ile değişik renk alternatifleri uygulanabilirken, isteğe bağlı firma logosu ya da marka ismi yer alabilir. Bu türlerde iç baskı tekniği uygulandığından bant üzerinde ki baskı ya da renkler, dış etkilere maruz kalsalar da silinmezler. Ürettiğimiz koli bantlarının, +18 santigrat derecede, kuru ve güneşsiz ortamda 3-4 yıl raf ömrü vardır.

http://ambalajmarket.com/

 

Akrilik koli bandı ve Solvent koli bandı, ithal ürünler olup, döviz kurlarına bağlı olduklarından fiyat istikrarları yoktur. Baskılı bant üretimi için elverişsiz olan bu bantlardan Akrilik koli bandı kullanım kolaylığı ve kalite açısından tüketici isteklerine cevap veremediğinden tercih edilmemektedir. Solvent koli bandın da, gerek PVC gerekse naylon türü uygulamalarda en yüksek verim alınır, fiyatının pahalı olması, kullanım alanlarının darlığı sebebiyle ithalatı az, tedariği zordur. Haber okunma sayısı: 1139

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER