kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Oyunun Çocuk İçin Önemi

07 Mayıs 2015 Perşembe 23:35
oyunun-cocuk-icin-onemi

Oyuncaklarla oynayan çocuk, problemleri çözmesini öğrenmekle birlikte kendi bedenini tanıyarak yeteneklerini keşfeder. Oyunun, çocuğunuz için sadece bir eğlence olduğunu düşünmemelisiniz. Oyun, çocuğunuzun duygusal, zihinsel, sosyal ve gelişimini olumlu yönde etkiler. Erken yaşlardan itibaren çocuğunuzun çevresini keşfetmek ve yeni deneyimler kazanabilmesi için en önemli yollardan birisi oyun oynamaktır. 

Çocuğunuz oyun oynarken sosyal becerilerini de geliştirir. Oyun oynarken, oluşabilecek anlaşmazlıkları çözerek problem çözme becerilerini geliştirirler. Oyunun çocuğun duygusal gelişimine de katkısı büyüktür. Bir yetişkin kendisini nasıl konuşarak ifade ediyorsa, çocuğunuz da duygularını, düşüncelerini, ihtiyaçlarını oyun yoluyla ifade ederler. Çocukların en çok tercih ettikleri oyunlara baktığımızda pony oyunları listenin en başlarında görebiliriz.

Çocukların gelişim düzeylerine göre oyunları da farklılık gösterir. Çocuğunuz bebeklik döneminde kendi vücudunu keşfedecek oyunlar oynarken, iki yaşından itibaren başka çocuklarla yan yana oyunlar oynayabilir. Çocuklar bu yaşlarda yan yana oynamalarına karşın, her biri kendi başına farklı bir oyun kurar. Örneğin, iki çocuk yan yana bloklarla oynarken, biri araba diğeri uçak yapabilir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte çocuklarında oynadıkları oyunlar normal oyunlardan çıkıp, sanal oyunlar olmaya gittiği gerçeğini sizlere söyleyebiliriz. Doğal olarak çocuklar çizgi kahramanlardan esinlenerek bazı oyunları ve karakterleri sevmeye başlıyorlar ve buda pony gibi kahramanların pony oyunlarının oynanmasına olanaklı hale getiriyor.

Bir diğer adı ile my little pony olarak İngilizce tabir edilen bu oyun türü ufak kız çocuklarının vazgeçilmez bir şekilde izleyip, oynadıkları ve yaşamlarında örnek aldıkları karakterlerin başında geliyor. Bu tür oyunlar çocukların zeka gelişimini arttırdığından dikkat edilmesi gereken oyun türleri olduğunu söyleyebiliriz. My little pony oyunu oynamanıza olanak sağlayan web sitemizi çocuklarınızı bekliyor ve yeni pony oyunlarını daha eğlenceli bir şekilde evlatlarınıza sunuyoruz.

Çocuğunuzla ilişkilerinizi olumlu bir hale getirmek istiyorsanız onlarla oyun oynamak için vakit ayırmanız gerekir. Çocuğunuzla oyun oynarken, oyunu onun seçmesine izin vermeniz, onda kontrol duygusunu oluşturur ve iç dünyasını oyuna yansıtabilmesi için bir alan sağlamış olursunuz. Oyun esnasında çocuğunuza eşlik ederken bir şeyleri öğretme kaygısına kapılmamalı ve sürecin kontrolünü çocuğunuza bırakmayı denemelisiniz. Pony: http://ponyoyunlari.com/Haber okunma sayısı: 974

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER