kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

MEB okullara ergenlik uyarısı yaptı

19 Ağustos 2014 Salı 12:01
meb-okullara-ergenlik-uyarisi-yapti

MEB, "uyum programına" ilişkin valiliklere yazı gönderdi. MEB ergenlik dönemine giren çocuklar için uyum programının önemine dikkat çekti.

Yazıda, ortaokul döneminde çocuğun, artık çocukluk döneminden çıkarak ergenlik dönemine girmeye başlaması, okul ve çevre değişikliği, derslerdeki  akademik içerik ve düzeyinin farklılaşması, farklı ve çok sayıda ders çeşidi ve öğretmenle karşılaşılacak olması nedeniyle bu uyum programının önem taşıdığı  belirtildi.  

8 EYLÜL'DE BAŞLAYACAK

Bu bağlamda, 2014-2015 eğitim öğretim yılında; okul öncesi, ilkokul 1.sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının birinci sınıfına başlayacak  öğrencilerin uyum programının, 8-12 Eylül'de uygulanacağı kaydedildi.

UYUM PROGRAMI NELERİ KAPSIYOR

Söz konusu uygulama kapsamında; okulun çevre ve fiziki koşulları, öğrencilerin gelişim düzeyleri dikkate alınarak öğrencinin okulu tanımasını ve  uyumunu kolaylaştıracak okul uyum programının okul öncesi öğrencileri için okul öncesi öğretmenleri; ilkokul 1. sınıf öğrencileri için sınıf zümre öğretmenler  kurulu; ortaokul 5. sınıf  öğrencileri için ise okul müdürlüğünce branş  öğretmenlerinden oluşturulan komisyon tarafından 1-5 Eylül'de hazırlanarak uyum haftasında uygulanması istendi.  

 

Yazıda, program kapsamında öğrencilerle okul yöneticilerinin, öğretmenlerin ve okul personelinin tanıştırılması; müdür, müdür yardımcıları, öğretmenler ve diğer okul personelinin odaları, rehberlik birimleri, güvenlik  görevlisi odası gibi okulun idari birimleri ile okul kütüphanesi, bilgisayar  sınıfları, laboratuvar, konferans ve spor salonu ile kantin gibi mekanların  gezdirilmesi istendi.

Haberin etiketleri:

MEB, okullara, ergenlik uyarısı, yaptı


Haber okunma sayısı: 1332

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER