kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Günümüzde Öğrencilerin Durumu

10 Eylül 2015 Perşembe 09:51
gunumuzde-ogrencilerin-durumu

Güzel ülkemizde eğitim sistemi sürekli olarak tartışılıyor olsa dahi eğitim almak isteyen kişilerin sayısı bir hayli fazla. Özellikle lise çağında üniversite sınavlarına hazırlıklar yapan öğrencilerimizin en büyük hayali hiç şüphesiz hayal ettikleri bölümde eğitim görmektir. Bu nedenle öğrenci kardeşlerimiz daha lise zamanlarında daha fazla çalışarak güzel bölümleri sınavda tutturmaya çalışmaktadırlar.

Öğrencilik hayatı ülkemizde uzun süren bir süreçtir. Daha 7-8 yaşlarında başlayan okul eğitimi lise ve üniversite bittiği zaman kişiler genel olarak 24-30 yaşları arasında olmaktadırlar. Bu nedenle kişinin hayata atılması daha da geç olacağı için yaşamda bazı sıkıntılar çekmektedir. Eğer öğrenci okul bitiminden sonra iş imkânı garanti olsa, okuduğu zamanı kayıp olarak görmeyebilir ve işinde en iyisini yapmayı planlardı. Hâlbuki tam tersi oluyor ve öğrencinin iş imkânı garantiyi bırakın, işe girebilirse büyük başarı olarak lanse ediliyor. Bunun nedeni ise öğrenci sayısının ve mezun sayısının fazla olması doğal olarak piyasada bu işten para kazanacak olan kişilerin en nitelikli vasıflarda olması gerektiği gerçeğini bizlere sunuyor.

Bu nedenle eğitim sistemi öğrencilerin önüne taş koyuyor diyebiliriz. Bunu sadece eğitim sistemine de bağlamıyor ve ülkenin ekonomik şartları, sektördeki ihtiyaç kapasitesi ve daha buna benzer birçok konu ile bağlaşan bir konu olduğu için bu konuları da incelemekte fayda var diye düşünüyorum. Öğrenci kardeşlerimiz, özellik bayan öğrenciler eğitim aşamasında en büyük sorunlarından bir tanesi hiç şüphesiz barınma sorunları olmuştur. Devlet yurtları çıkmayan öğrenci kardeşlerimiz doğal olarak barınma sorununu çözebilmek için, ya arkadaşları arasında ortak bir eve çıkarlar veya apart otel gibi birimlere başvururlar. Kız apart otelleri günümüzde büyük ilgi ile kullanılmakla birlikte, bütçeye çok zarar vermeyen birimler olarak ta gösterilebilir.

Öğrenci kardeşlerimizin okul hayatlarında barınma gibi şeyleri kafalarına takmamaları, derslerine olan konsantrasyonu arttıracağı gibi, daha başarılı ders ortalamaları elde etmelerine olanaklar sağlayacaktır. Bu nedenle kız öğrencilerin daha da sorun yasabildikleri konu olan kız apart otel sorununa çözüm bularak okul yaşamlarına en kaliteli şekilde devam etmeleri gerekiyor. Bunun için hizmet sunan apart kurumlarından yararlanabilecekleri gibi, bunların araştırılması konusunda ise internet ortamından yararlanılabilir. Daha çok Eskişehir firmalarına bakmak, Anadolu üniversitesi gibi çok tercih edilen bir okul için önemlidir.

Arya Kız Apart -> http://www.apartarya.com/

Haberin etiketleri:

kız apart, eskişehir, apartarya


Haber okunma sayısı: 938

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER