kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Rusya'nın Füze İddiasına Cevap Geldi

04 Eylül 2013 Çarşamba 09:36
rusyanin-fuze-iddiasina-cevap-geldi

Rusya'nın Akdeniz'de iki nesnenin ateşlendiği açıklamasının ardından, İsrail ve ABD'den iddiayla ilgili cevap geldi.

İsrail: ABD ile birlikte ortak füze testi denemesi gerçekleştirdik.

ABD: Akdeniz'deki gemilerimizden herhangi bir füze fırlatılmadı.

Suriye: Topraklarımıza herhangi bir füze düşmedi.

Rusya'nın açıkladığı Akdeniz'de tespit edilen balistik füzelerin kaynağı belli oldu. Balistik füzelerin İsrail ve ABD'nin ortak düzenledikleri denemede fırlatıldığı açıklandı.İsrail, Akdeniz'de ABD ile ortak füze testi yaptıklarını bildirdi. Denemede füze koruma sisteminde kullanılan füze çeşidinin test edildiği kaydedildi.

Rusya erken uyarı sisteminin Orta Akdeniz'den Doğu Akdeniz'e doğru hareket eden iki balistik obje tespit ettiği açıklanmıştı. Füzelerin denize düştüğü aktarılmıştı.

SURİYE: TOPRAKLARIMIZA HERHANGİ BİR FÜZE DÜŞMEDİ

Suriye güvenlik kaynakları, erken uyarı radarlarının Suriye topraklarına herhangi bir füzenini düşmediğini tespit ettiklerini açıkladı.

Lübnan kaynaklı Al-Manar televizyonu Suriye güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberde Suriye hava sahasına veya topraklarına herhangi bir füzenin düşmediğini bildirdi.

Rusya erken uyarı sistemi Orta Akdeniz'den Doğu Akdeniz'e doğru hareket eden iki balistik obje tespit etmişti.

Rus kaynaklar tespit edilen nesnelerin Suriye'ye yönelik operasyonun başlayıp başlamadığı konusunda bilgi vermezken, Suriye'nin Rusya Büyükelçiliği saldırı ile ilgili bilgilerinin olmadığını aktardı.

PUTİN BİLGİLENDİRİLDİ

Interfax'ın haberine göre Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu konu ile ilgili Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i bilgilendirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Rusya erken uyarı sistemi MSİ 09:16'da iki balistik objenin haretini tespit etti. Hareketlilik Armavir'de bulunan radarlardan tespit edildi." denildi.

Rus kaynaklar tespit edilen nesnelerin Suriye'ye yönelik operasyonun başlayıp başlamadığı konusunda bilgi vermezken, Suriye'nin Rusya Büyükelçiliği saldırı ile ilgili bilgilerinin olmadığını aktardı.

OBJELER DENİZE DÜŞTÜ

Doğu Akdeniz'de radarlar tarafından tespit edilen iki balistik objenin denize düştüğü öne sürüldü.

Ria Novosti ajansının Şam'daki kaynaklara dayandırdığı habere göre, balistik objeler denize düştü.

ABD: HİÇBİR UÇAK VEYA GEMİDEN FÜZE FIRLATILMADI

ABD'li bir yetkili de hiç bir ABD uçağı ve gemisinden bir füze ateşlenmediği bilgisini verdi. Suriye'nin başkenti Şam'daki Rusya Büyükelçiliği yetkilileri de kentin herhangi bir isabet almadığını belirttiler.

Rusya Hava Savunma Kuvvetleri idaresindeki Rusya'nın güneyinde konuşlu Armavir isimli erken uyarı sisteminin radarlarının Ortadoğu'daki hareketleri tespit ederek merkeze aktardığı biliniyor.

Cihan

 Haber okunma sayısı: 999

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER