kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Rusya'dan Obama'ya Suriye misillemesi

03 Eylül 2013 Salı 08:46
rusyadan-obamaya-suriye-misillemesi

ABD Başkanı Barack Obama'nın Suriye'ye müdahale açıklamasının ardından Rusya'nın karşı hamlesi gündemde.

 

Suriye'ye operasyon düzenlenmesi uzun süredir gündemde. İngiltere Parlamentosu yaptığı toplantı sonrası müdahaleye hayır dedi. Bunun üzerine ABD Başkanı Obama da topu kısmi olarak kongreye attı. Şimdi, Suriye müdahalesinin başlaması için kongreden çıkacak karar bekleniyor.

RUSYA'NIN FORMÜLÜ DENEYİMLİ KADIN SİYASETÇİ

Durum böyleken, Esad'ın kimyasal gaz kullanmadığını her defada dile getiren ve Suriye'ye askeri müdahaleye yeşil ışık yakmayan Rusya da boş durmuyor. Rusya'nın en güçlü kadın siyasetçilerinden olan ve şu an Rusya Parlamentosu üst kanadı Federasyon Konseyi Başkanlığı görevini yürüten Valentino Matviyenko, harekete geçti.

KONGRE'Yİ ETKİLEMEK İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATACAK

Suriye'ye müdahaleyi onaylamadıklarını ABD Kongresi'ne ileteceklerini söyleyen Matviyenko, sadece bununla kalmayacak. Deneyimli siyasetçinin Kongre'yi etkilemek için hummalı bir çalışma yapacağı ifade ediliyor.

"KONGRE İLE BİRBİRİMİZİ DAHA İYİ ANLIYORUZ"

"Suriye'ye askeri müdahaleyi onaylamıyoruz" diyen Rusya Parlamentosu üst kanadı Federasyon Konseyi Başkanı Valentino Matviyenko, "ABD Kongresi üyeleriyle bir diyalog kurmayı başarabileceğimizi düşünüyorum. Birbirimizi daha iyi anlıyoruz ve umuyoruz ki ABD Kongresi, sonunda taraflar arasında güç kullanmadan bir denge oluşturmayı başarır" dedi

 Haber okunma sayısı: 755

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER