kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Rusya'da düşen uçağın pilotunu Mustafa kurtardı

06 Aralık 2014 Cumartesi 12:41
rusyada-dusen-ucagin-pilotunu-mustafa-kurtardi

Moskova yakınlarında eğitim uçuşu sırasında kaza geçiren MİG-29 savaş uçağının pilotlarından birini Türk vatandaşı Mustafa Yalçın'ın kurtardığı ortaya çıktı.

 Rusya’nın başkenti Moskova yakınlarında önceki gün Mig-29 tipi bir savaş uçağı eğitim uçuşu sırasında düşmüştü.

MUSTAFA SAYESİNDE HAYATA DÖNDÜ
Çemodurovo köyü yakınlarında yaşanan kazada, Sergei Rybnikov ila Vadim Selivanov isimli iki pilot fırlatma sistemini kullanarak kurtulmuştu. Ancak paraşütü boynuna dolanarak bir evin çatısına düşen Rybnikov’u Türk vatandaşı Mustafa Yalçın’ın kalp masajı sayesinde hayata döndürdüğü ortaya çıktı.

Bir inşaat şirketinde bilgisayar uzmanı olarak çalışan Yalçın, Rus basınının en çok konuşulan ismi haline geldi. Yalçın, olayı Rus devlet kanalı ORT’ye Rusça şöyle anlattı:

"MASAJ YAPMAYI OKULDA ÖĞRENDİM"

"Gürültü üzerine dışarı çıktık. Birinci pilot paraşütle yere inmişti. Ama 2. pilot çatıya düştü. Hemen yanına koştum. Boynunda paraşütün kemeri dolanmıştı ve yüzünü pilot kaskı kapatmıştı. Nefes almıyordu. Başına darbe almıştı. Önce çok geç olduğunu düşündüm. Sonra kalbine elimle masaj yapmaya başladım. Ama önce yine nefes alamadı. 3 kere denedim. Sonra ‘Ah’ diye ses geldi, hayatını kurtarmıştım. Kucağıma alarak ayağa kaldırdım. Masaj yapmayı okulda öğrenmiştim. Ambulans geldiğinde durumu kötüydü. Gözlerini açamadı."Haber okunma sayısı: 901

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER