kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Polise takipsizlik kararı ABD'lileri sokağa döktü

05 Aralık 2014 Cuma 16:45
polise-takipsizlik-karari-abdlileri-sokaga-doktu

Eric Garner'ın boğazını sıkarak ölümüne yol açan polis memuru Daniel Panteleo hakkında da takipsizlik kararı verilmesi Amerikalıları sokaklara döktü.

 New York'ta gözaltı işlemi sırasında boğazını sıktığı siyahi Amerikalı Eric Garner'ın ölmesine neden olduğu iddia edilen polis hakkında takipsizlik kararı verilmesinin ardından başlayan protestolar devam ediyor.

NEFES ALAMIYORUZ

New York, Chicago, Washington, Boston, Cleveland, Philadelphia, Oakland gibi Amerika'nın önde gelen büyük kentlerinde düzenlenen protesto gösterilerinde binlerce Amerikalı "nefes alamıyoruz" ve "adalet yoksa barış da yok" sloganları atıyor.

 CANLI YAYINDA BOĞULMA İLE DALGA GEÇTİLER

New York'da gösteriler devam ederken, eylemlerin yapıldığı Times Meydanı'na çok yakın bir yerde çirkin bir olay yaşandı.

PIX11 kanalı muhabiri Rockefeller Plaza'nın önünde canlı yayındayken arkasına geçen beyaz bir çift Eric Garner'ın boğulma olayı ile dalga geçti. Çiftin yaptığı hareketi görmeyen muhabir konuşmaya devam ederken görüntülerin yayılması tepkileri artırdı.

 

BROOKLYN KÖPRÜSÜ'NÜ İŞGAL ETTİLER

Dün New York'ta emniyet müdürlüğünün yakınındaki Foley meydanında toplanan binlerce kişilik kalabalık, meydanda yapılan konuşmaların ardından, New York sokaklarını işgal etti. New York'un ünlü Brooklun Köprüsü'nü ve Times Meydanı'nı trafiğe kapatan göstericiler ile polis arbede yaşandı.

KÖPRÜDE TABUTLU PROTESTO

New York polisi zaman zaman kalabalık karşısında çaresiz kalırken, kalabalığın zayıfladığı yer ve zamanlarda onlarca kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Polis tarafından öldürülen kişileri simgelemek için siyah tabutlar taşıyan göstericiler, "Adalet yoksa barış da yok", "Eric Garner için adalet", "Siyahların hayatları da önemli", "Irkçı polis istemiyoruz", "Ellerim havada, vurma" sloganları attı.Haber okunma sayısı: 1138

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER