kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

NATO'dan Rusya'ya uyarı: Tarihi hata olur

09 Nisan 2014 Çarşamba 10:09
natodan-rusyaya-uyari-tarihi-hata-olur

NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, Moskova'nın Ukrayna sınırına yığdığı birlikleri geri çekmesi gerektiğini söyledi.

Paris’te katıldığı bir seminerde konuşan Rasmussen “Rusya’yı geri adım atmaya ve Ukrayna’nın doğusunda gerginliği tırmandırmamaya çağırıyorum” dedi.

"ÇOK CİDDİ SONUÇLARI OLUR"

Rasmussen, “Eğer Rusya Ukrayna’ya daha fazla müdahale ederse, bunun ilişkilerimiz açısından çok ciddi sonuçları olur. Rusya uluslararası alanda daha da fazla tecrit olur” diye konuştu.

RUS SENATÖR'DEN NATO'YA YANIT

Rus senatör Andrei Klimov ise, Rasmussen’e cevaben, NATO'nun uyarısının bir tehdit olarak algılanabileceğini söyledi. Klimov, Rusya’nın herhangi bir askeri müdahale niyetinin olmadığını söyledi. “Bu çok provoke edici” diyen Klimov, “Bakın böyle bir niyetimiz yok çünkü bunu yapmayı istemiyoruz. Kiev ve Brüksel ile müzakereler yapmaya hazırız. Fakat ne yazık ki Brüksel buna hazır değil” dedi.

RUS YANLISI İSYANCILAR ELE GEÇİRMİŞTİ

Ukrayna'nın doğusundaki üç kentte bölgesel yönetim binaları Rusya yanlısı isyancılar tarafından ele geçirilmişti. Ukrayna yetkilileri ise bugün Harkiv'deki binanın geri alındığını, Luhans ve Donetsk'tekilerin de kısa süre içinde geri alınacağını söyledi.Haber okunma sayısı: 924

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER