kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

MISIR'DA SON DURUM

17 Ağustos 2013 Cumartesi 09:08
misirda-son-durum

Müslüman Kardeşler sözcüsü Mısır'ın son durumunu anlattı

 

   Mısır'da darbe sonrası başlayan olaylar her geçen gün şiddetini artırarak devam ediyor. Katliama tepki amacıyla düzenlenen "Gazap Cuması" gösterileri sırasında darbe karşıtlarına müdahale devam ediyor. Bugün cuma namazı sonrası göstericilere polis tarafından ateş açıldı. Yaşanan olaylarda son rakamlara göre 30'dan fazla ölü ve yaklaşık 100 yaralı var.

İHVAN SÖZCÜSÜ MISIR'I ANLATTI

Ensonhaber.com televizyonlardan ve internet medyasından takip ettiğimiz Mısır katliamı hakkında detaylı bilgi edinmek için İhvan Sözcüsü Dr. Eşref Abdulgaffar'ın oğlu Muhammer Abdulgaffar'a ulaştı. Olayların başından beri Mısır'da bulunan Abdulgaffar Mısır'ın son durumu hakkında bilgi verdi.

Abdulgaffar olayların şiddetini arttırarak devam ettiğini söyledi. Şu anda 6 Ekim Köprüsü ve 15 Mayıs Köprüsü'nde devam eden çatışmalarda çok sayıda ölü olduğunu kaydeden Abdulgaffar bir çok insanın da Ramses Meydanı'na ulaşmaya çalıştığı ama polisin buna engel olduğunu bildirdi. Ayrıca ordunun insanları helikopterlerle vurmaya başladığını söyleyen Abdulgaffar Süveyş Kanalı dolaylarında da olayların alevlenmeye başladığını belirtti.

"ÜLKE İÇ SAVAŞA SÜRÜKLENİYOR"

Yaşanan durumlar hakkında yorumlarını sorduğumuz Abdulgaffar "İşler tamamen kontrolden çıktı. İleriye dönük bir tahmin yapmak çok zor. Devlet ordu ve polisin yanı sıra protestoculara silahlanmış sivil gruplarla da müdahale ediyor. Dün Rabiatül Adevviye Meydanı'nda protestoculara müdahale eden grup arasında Hristiyanlar da vardı. Ordu darbeye karşı çıkan herkesi öldürmeye kararlı ve acımadan saldırıyor. Ama protestocular da evlerine dönmeye niyetli değil. Sonuna kadar tepkilerini belli edecekler. Ordunun müdahalesi ülkeyi bir iç savaşa sürüklüyor. Beşar Esad bile bir günde bu kadar insanı öldürmemişti " dedi.

 Haber okunma sayısı: 1909

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER