kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

ABD'de Uber taksi çalıştıran Türk müşterisini dolandırdı

24 Aralık 2014 Çarşamba 09:37
abdde-uber-taksi-calistiran-turk-musterisini-dolandirdi

New York’ta Uber taksi hizmeti veren Türk şoför, müşterisi uyuyunca şehir turuna çıkarak 293 dolar ödemek zorunda bıraktı. Ancak yolcu ısrarlı şikayetleri sayesinde parasının üçte ikisini aldı.

 Akıllı telefonlarda bulunan bir uygulamayla ulaşım seçeneklerini bir yerde toplamayı hedefleyen Uber’e dair dünyanın dört bir yanında ortaya çıkan krizler bitmek bilmiyor. Bu sefer Amerikalı bir yemek yazarı Megan, Uber’den çağırdığı aracı kullanan Adnan isimli  Türk şoförün, kendisini Manhattan’da dolaştırdığını ileri sürdü.

UYUYA KALINCA ŞOFÖR 3 KATI YOL GİTTİ

Şirketinin yılbaşı partisinden dönüşte bir Uber aracı çağıran Megan, hasta hissettiği için arabada uykuya daldığını anlattı. Bundan istifade eden Adnan adlı sürücünün, gitmeleri gereken mesafenin üç katı bir yol gittiğini, gelen faturada aracın şehri dolaştığının haritada görüldüğünü aktaran Megan, faturanın 293 dolar tuttuğunu dile getirdi. Arada sırada uyandığında sürücünün kendisine ‘çok trafik olduğunu’ söylediğini belirten Megan, piyasa değeri 40 milyar dolara ulaşan Uber’e yaptığı şikayetlere çok uzun bir süre yanıt verilmediğini kaydetti. Megan, haber internette yayıldıktan sonra şirketin ödediği meblağın üçte ikisini iade ettiğini söyledi.

UBER TAKSİ İSPANYA VE TAYVAN'DA YASAK

Megan, “Araçlarda ya da taksilerde insanlar uyuyakaldığında sürücülerin bilerek yolu uzattığını biliyorum. Ancak bu şimdiye kadar gördüğüm en uç örnek! Sürücü, resmen tek başına yolculuk yapan bir kadından faydalandı. Çok şükür başka bir şey olmadı!” dedi. Hindistan’da bir kadın Uber sürücüsü tarafından tecavüze uğrayınca uygulama yasaklanmıştı.

Taksicilerin ‘haksız rekabete yol açtığını’ iddia ettiği Uber, başka ülkelerde de yasaklandı. En son İspanya’da taksi birliklerinin düzenlediği protesto eyleminin ardından bir hakim uygulamanın yasaklanmasına hükmetti. Tayvan’da yetkililer dün Uber’e ceza verdiklerini açıkladı.Haber okunma sayısı: 1001

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER