kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

ABD'de polise tepki eylemlerinde 300 gözaltı

08 Aralık 2014 Pazartesi 11:24
abdde-polise-tepki-eylemlerinde-300-gozalti

ABD’de, siyahların polisler tarafından öldürülmesini protesto edenlerin arasından gözaltına alınanların sayısı 300’ü geçti.

 ABD'de siyah Amerikalı Eric Garner'ın, gözaltı işlemi sırasında boğazını sıkarak ölümüne neden olan polise takipsizlik kararına tepkiler beşinci gününde de sürdü. New York'ta jüri kararının açıklandığı çarşamba gününden bu yana süren eylemlerde ülke genelinde gözaltına alınanların sayısı 300'ü geçti.

NEW YORK'TA EYLEMLER SÜRÜYOR

New York'taki gösterilerde Grand Central'de toplanan yüzlerce kişi, tarihi istasyonun yolcu salonunun ortasında Garner'ın öldürülmesini temsilen yere yatarak hareketsiz bekledi.

Etraftaki polislerin güvenlik önlemleri ve yolcuların meraklı bakışları arasında ellerindeki "Nefes alamıyorum", "Adalet yoksa barış da yok", "Siyahlerin hayatları da değerli" pankartlarıyla tepki gösterenler, daha sonra Grand Central'den ayrılarak Manhattan caddelerine çıktı.

Sokaklarda bir süre, Garner'ın ölmeden önce polisin boğazını sıkarken defalarca söylediği "Nefes alamıyorum" cümlesini ve "Adalet yoksa barış da yok" sloganlarını atan göstericiler, olaysız dağıldı.Haber okunma sayısı: 921

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER