kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel'dan IŞİD açıklaması

02 Şubat 2015 Pazartesi 13:28
abd-savunma-bakani-chuck-hageldan-isid-aciklamasi

ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, Irak'ta IŞİD'le mücadelede, hava saldırılarının hedeflerinin belirlenmesi için sahada Amerikan askerinin gerekli olabileceğini söyledi.

 Görevini Ashton Carter'a devretmeye hazırlanan ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, "Tüm seçeneklere bakmalıyız" ifadesini kullandı.

"ABD ASKERİ SAHAYA İNMELİ"

ABD Savunma Bakanı Hagel, Amerikan askerlerinin savaşmak için değil hava saldırılarında hedeflerin daha iyi belirlenmesine yardım etmek için konuşlanacağını vurguladı.

Hagel, "Ama daha o noktada değiliz, o noktaya gelir miyiz, gelemez miyiz, onu da bilmiyorum" şeklinde konuştu.

ERDOĞAN SIK SIK GÜNDEME GETİRİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, IŞİD ile mücadele "kara harekatı seçeneğini" sık sık gündeme getiriyor.

Uluslararası arenaya çağrıda bulunan Erdoğan'ın düşünceleri şöyle:

"Sadece hava harekatı ile burada netice almak mümkün değil. Bunun bir kara harekatı olması şart. Kara harekatının, hava harekatı ile desteklenmesi gerekir ve bu kara harekatında, Özgür Suriye Ordusu eğer eğit-donat noktasında gerekli desteği alırsa zaten onlar hazır. Onlar Suriye'nin evlatları ağırlıklı olarak. Bakın şu anda da Kobani'de ne oldu? Peşmergeleri, biz kendi ülkemizden geçirdik ve Kobani'ye geçtiler ve son günlerdeki olumlu gelişmeler ortada. Fakat onlara da yine bu desteklerin verilmesi gerekir. Eğer bu destekler verilirse hava destekli bu tür bir kara harekatının yapılması, bir de güvenli bölgenin tesis edilmesi bu defa göçü ne yapacaktır, engelleyecektir."Haber okunma sayısı: 1651

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER