kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

AB: IŞİD'e katılan Avrupalı sayısı 3000'i aştı

26 Eylül 2014 Cuma 12:14
ab-iside-katilan-avrupali-sayisi-3000i-asti

Avrupa Birliği Terörle Mücadele Koordinatörü Gilles de Kerchove, Suriye ve Irak'taki IŞİD'in yanında savaşa katılan Avrupalıların sayısının 3000'i aştığını söyledi.

 Gilles de Kerchove ayrıca Batı'nın militanlara yönelik hava saldırılarının Avrupa'yı hedef alacak intikam saldırısı riskini artıracağı uyarısında da bulundu.

ABD öncülüğündeki güçler Ağustos ayından bu yana Irak'ta ve Pazartesi gününden bu yana Suriye'de IŞİD terör örgütü militanlarına yönelik yaklaşık 200 hava saldırısı gerçekleştirdi.Kerchove 3000'den fazla olarak belirlediği sayının bölgede bulunan militanlar, bölgeden dönmüş olanlar ve çatışmalarda ölmüş olanları kapsadığını söyledi.

CIA IŞİD ÜYE SAYISINI AÇIKLADI

CIA'in tahminlerine göre IŞİD'in Suriye ve Irak'taki IŞİD militanlarının sayısı 31,000'e kadar varmış olabilir. Kerchove, IŞİD'in Haziran ayındaki halifelik ilanının Avrupa'dan aldığı desteğin artmasında payı olabileceğini söyledi. AB Terörle Mücadele Koordinatörü, "Buna inanırsanız muhtemelen mümkün olan en yakın zamanda bunun parçası olmak isterseniz" diye konuştu.Haber okunma sayısı: 729

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER