kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Bağnazlar Sözde İslam Adına İnsanların Tüm Sevinçlerini Ellerinden Aldılar

03 Nisan 2015 Cuma 16:09
bagnazlar-sozde-islam-adina-insanlarin-tum-sevinclerini-ellerinden-aldilar

Güzellik, neşe, kalite, mutluluk, modernlik, sevgi, şefkat hep Müslümanlar içindir. Kuran’daki Müslüman modeli akıllı, eğitimli, modern, dışadönük ve kalitelidir. Kuran’a uyan Müslüman, nefreti ortadan kaldırır yerine sevgiyi getirir

Kuran’daki Müslüman üzüntüyü değil sevinci, kavgayı değil barışı ayakta tutar. Kuran’daki Müslüman güzeldir, bakımlıdır, güzel giyinir, güzel kokar, tertemiz evlerde oturur. Bunun için zengin olmasına gerek yoktur. Başının açık veya kapalı olması da bunun için bir kriter değildir. Güzellik, modernlik, asalet ve kalite, tertemiz giysilerde, bakımlı bir bedende, güzel bir üslupta ve sevgi dolu aydınlık bir yüzde zaten doğal olarak oluşur.

www.bagnazlik.com

Allah “Elbiseni temizle.  Pislikten kaçınıp uzaklaş.” (Müddessir Suresi 4-5) ayetlerinde, iman edenlere giysilerini ve evlerini temizlemelerini emreder. Oysa bağnaz mantıktaki insanlar yıllardır bu ayetin tam tersine, pejmürde ve bakımsız kıyafetleriyle İslam’ı temsil ettiklerini söyleyerek, bir hurafeyi din kuralı haline getirmeye kalkmışlardır. 

Allah, düşünmeyi ve ilimde derinleşmeyi öğütler. Kuran’da Hz. Süleyman (a.s.)’ın sarayı güzellik ve estetiğin en güzel örneklerinden biri olarak verilir. İşte bu yüzden Müslüman, dünyanın en bakımlı, en kaliteli, en kültürlü insanı olmalıdır. Kalite, Müslüman için hayatın her yönünde vazgeçilmez bir özelliktir. Fakat İslam dinini Kuran’a değil de hurafelere dayanarak yorumlayanlar, çok kalitesiz bir anlayışa sahiptirler. Bazı insanlar da İslam dinini bu kişilerin yaşadıkları garip hayatla özdeşleştirir ve İslam’a karşı tavır alırlar. İşte bu nedenle İslamiyet yanlış tanınmakta ve  dünyanın birçok ülkesinde Müslümanlar olumsuzluklarla karşılaşmaktadırlar.Bağnaz mantıkta çoğunlukla bakımsız, kirli, çirkin, İslam’a ve Kuran’a uygun olmayan bir yapı İslam dini olarak sunulur. Yemek yemede, kıyafette, konuşmada çok kalitesiz davranılır. Güzelliği tamamen ortadan kaldırmaya yönelik bir model oluşturulur, çirkin ve bakımsız bir insanın takva sahibi olduğu iddia edilir. Müzik dinlenmez, resimden hoşlanılmaz, insanlardan uzak durulur. Bu garip düşünceleri nedeniyle hayatlarının her anında kalitesizliği yaşayanların kendileri de hayata küserler.

Allah’ın cennette yarattığı güzellik ve kalitenin dünyadaki benzeri, ancak gerçek İslam ahlakı ile yaşanabilir. İslam dininde iltifat, gönül alma, fedakarlık, ince düşünce, barış, sevgi, şefkat, merhamet, demokrasi, fikir özgürlüğü, eğlence, neşe, estetik bir mimari, güzel, bakımlı, cazibeli insanlar vardır.

Dünyada tüm nimetlerden uzaklaşan, nimet sevgisini İslam karşıtlığı olarak gören ve güzel bir hayatı müslümanlara değil de Allah’tan uzak yaşayanlara yakıştıran bağnazlar, sefalet içinde bir hayatı din gibi göstermeye çalışırlar. Oysa Allah tüm güzel nimetleri iman edenlere layık kılmıştır. Nimetleri haram kılmaya kalkanlar ayette şöyle haber verilmiştir:

“De ki: “Allah’ın kulları için çıkardığı ziyneti ve temiz rızıkları kim haram kılmıştır?” De ki: “Bunlar, dünya hayatında iman edenler içindir, kıyamet günü ise yalnızca onlarındır.” Bilen bir topluluk için ayetleri böyle birer birer açıklarız.” (Araf Suresi, 32)

Haberin etiketleri:

bağnaz, İslam, Kuran, Müslüman, modern


Haber okunma sayısı: 1285

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER