kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">
kuranda-evrime-delil-yoktur

Kuran'da Evrime Delil Yoktur

Evrim teorisi, 19. yüzyılda Charles Darwin’in kendi çalışmaları sonucunda ortaya koyduğu ve insanları Allah’ın yolundan alıkoymak isteyenlerin desteklediği bir yalandan ibarettir.

darwinistlerin-yasayan-fosiller-tedirginligi

Darwinistlerin "Yaşayan Fosiller" Tedirginliği

Evrim teorisini savunmak adına yazılan makalelerde, yapılan haberlerde ortak bir nokta dikkati çeker: Bilimsel dayanağı olmayan ve güneşi balçıkla sıvamaya çalışmak kadar anlamsız cümleler…

bu-canlilar-23-milyar-yildir-hic-degismedi

Bu Canlılar 2.3 Milyar Yıldır Hiç Değişmedi!!!

Ünlü bilim dergilerinde yer alan son bulgulara göre sülfat bakterileri 2.3 milyar yıldır hiç değişim geçirmedi. Şu ana kadar bulunan bütün fosil kayıtlarına göre canlı türleri evrim geçirmeden aynı şekilde devam etmektedir.

darwinistlerin-yasayan-fosiller-tedirginligi

Darwinistlerin "Yaşayan Fosiller" Tedirginliği

Evrim teorisini savunmak adına yazılan makalelerde, yapılan haberlerde ortak bir nokta dikkati çeker: Bilimsel dayanağı olmayan ve güneşi balçıkla sıvamaya çalışmak kadar anlamsız cümleler…

-yeni-bulunan-fosil-anchiornis-huxleyiii-ara-fosil-zanneden-zavalli-darwinistler

Yeni Bulunan Fosil Anchiornis Huxleyii'i Ara Fosil Zanneden Zavallı Darwinistler

Geçtiğimiz günlerde Çin’de bulunan bir fosil, “dört kanatlı kuş” olarak Darwinist medyada alelacele konu edildi.

gozumuzde-canlandirdigimiz-goruntuler-ve-ruya

Gözümüzde Canlandırdığımız Görüntüler ve Rüya

Gözümüzü kapatıp bir an düşündüğümüzde, okuduğumuz ortaokulun görüntüsünü zihnimizde oluşturmamız an meselesidir. Beynimizde bir anda bir görüntü belirir.

medeniyetler-catismasi--darwinist-zihniyetin-urunudur

"Medeniyetler Çatışması " Darwinist Zihniyetin Ürünüdür

Bir süre önce Danimarka'da yayınlanan ve İslam aleminde rahatsızlığa yol açan karikatür, bazı çevreler tarafından ısrarla körüklenen "medeniyetler çatışması" iddiasını bir kez daha gündeme getirmiştir.

pkk-komunist-dinsiz-ve-bolucu-bir-orguttur

PKK, Komünist, Dinsiz ve Bölücü Bir Örgüttür

Ülkemizin doğu ve güneydoğu bölgesinde PKK terör örgütünün yapmak istediği Marksist Leninist propaganda yaparak halkın güçlü dini ve manevi duygularını zayıflatmak ve ülkemizin bu bölgesinde ayrılık çıkarmak amacındadır.

darwinistlerin-kromozom-sayisi-48den-46ya-dustu-aldatmacasi

Darwinistlerin ''Kromozom Sayısı 48'den 46'ya Düştü'' Aldatmacası

Darwinistlerin uzun zamandır dile getirdikleri “maymunların 48 olan kromozom sayısı, iki kromozomun birleşmesi sonucunda zamanla 46’ya düştü ve sonunda insan oluştu” şeklindeki izahları bazı kişiler için oldukça aldatıcı olabilir. Çünkü anlatım bilimsel açıdan her ne kadar olağanüstü mantıksız olsa da son derece basittir ve konu hakkında bilgisi olmayan kişiler için yeterli derecede ikna edici olabilmektedir. Çünkü bu gibi kişiler, tek bir genin olağanüstü kompleksliğinden ve tesadüfi hiçbir değişime, dönüşüme izin vermeyecek kadar hassas olduğundan habersizdirler. Asıl önemlisi bu kişiler, DARWİNİSTLERİN TEK BİR PROTEİNİN OLUŞUMUNU BİLE AÇIKLAYAMADIKLARI gerçeğini bilmemektedirler.

evrimin-embriyolojik-kaniti-yoktur

Evrimin Embriyolojik Kanıtı Yoktur

Darwinizm hala bazı saplantılı bilim çevrelerinde yaygın olarak kabul görmektedir. Ama bu, Darwinizm devrinin sona erdiğini kabul etmemize engel değildir. Çünkü teoriyi ayakta tutan sözde bilimsel varsayımlar birer birer çökmüştür.

350-milyon-fosil-ile-evrim--teorisi-yikilmistir

350 Milyon Fosil ile Evrim Teorisi Yıkılmıştır

Evrim teorisini yerle bir eden delillerden biri de fosillerdir. Evrimciler fosiller konusunda da sahtekarlık yapmaktadırlar. Sürekli olarak insanları, kendi ürettikleri sahte ara formlarla aldatmakta, uydurma çizimler, sahte maketler ve rekonstrüksiyonlarla göz boyamaktadırlar. Bunları kullanıp kendilerince telkin metodlarını yaygınlaştırmaktadırlar. Oysa şimdiye kadar tek bir evrimcinin bir tane fosili alıp “biz evrime ispat getirdik” diye bunu gösterebildiği görülmemiştir. Çünkü bu mümkün değildir. TEK BİR TANE BİLE ARA FOSİL YOKTUR.

haeckelin-embriyo-cizimleri-bir-sahtekarliktir

Haeckel'in Embriyo Çizimleri Bir Sahtekarlıktır

Ernst Haeckel 1868'de yazdığı Natürliche Schöpfungsgeschichte (Doğal Yaratılış Tarihi) isimli kitabında insan, maymun ve köpek embriyolarını kullanarak bazı karşılaştırmalar yaptığını öne sürdü. Yaptığı çizimler, birbirleri ile neredeyse tamamen aynı canlı embriyolarından oluşuyordu. Haeckel, bu çizimden yola çıkarak söz konusu canlıların ortak bir kökenden geldiklerini savunmuştu.

darwinistler-neden-hala-sahte-dino-kus-hikayelerine-basvuruyorlar

Darwinistler Neden Hala Sahte Dino-kuş Hikayelerine Başvuruyorlar?

Bunun sebebi şudur: Darwinistler büyük bir yıkımın, dehşetli bir yenilginin tedirginliğini yaşarken, bir yandan da “bir şey olmadı ki” felsefesinin ardına sığınırlar. Bunun için, ellerine geçen birkaç fosili en aldatıcı şekilde insanlara sunmaya çalışırlar. Bu genellikle soyu tükenmiş bir maymun fosili, kimi zaman da aslını hiçbir zaman Darwinist yayınlarda göremediğimiz bir dinozor fosili olabilmektedir. Sonra da bu fosil, uzun kanatlarını açarak uçmaya hazırlanan bir dinozor çizimi ile “bilimsellik” kisvesi altında hayali bir dino-kuş olarak tanıtılır ve insanlara açıkça yalan söylenir.

darwinistler-evrenin-olusumu-uzerinde-dusunmezler

Darwinistler, Evrenin Oluşumu Üzerinde Düşünmezler

Darwinistler, evrendeki çok sayıda irili ufaklı gezegenin her birinin uzaydaki konumlarının ve hareketlerinin sayısız detaylarıyla özel olarak ayarlanmış olduğunu, sadece gezegenlerin konumlarındaki milimetrik bir değişimin bile evrendeki iç içe geçmiş bütün dengeleri altüst edebileceğini düşünmezler.

mutasyonlarin-mucizevi-sekilde-evrimlestirdigi-iddiasinin-gecersizligi

Mutasyonların Mucizevi Şekilde Evrimleştirdiği İddiasının Geçersizliği

Celal Şengör, mutasyonların mucizevi etkileri olduğunu iddia etmiş ve söz konusu demagojik iddiası ile konuk olduğu program izleyicilerini ikna edebileceğini düşünmüştür. Bu konuda, “mutasyonla Einstein da elde edilebilir” şeklinde yapmış olduğu açıklama ise, bilimsel açıdan tümüyle geçersizdir. Mutasyonların canlı organizma için yalnızca zarar verici olduğu, canlılara asla yeni bilgi eklemeyeceği, tam tersine mevcut bilgiyi yok edip bozacağı bugün artık tüm dünya tarafından bilinen bilimsel bir gerçektir. Şu anda Darwinistlerin bel bağladığı en önemli konu olan mutasyonların evrimleştirici etkisi olduğu iddiası, söz konusu gerçeğin bilimsel olarak anlaşılması ile tamamen geçersizleşmiştir. Bunun delilleri şu şekildedir:

dawkins-artik-darwinist-degil-uzay-dinine-girdi

Dawkins Artık Darwinist Değil! Uzay Dinine Girdi

Yaratılış Gerçeğinin üstün ihtişamını gören, Yaratılışı ispat eden 250 milyon fosilin açık varlığını inkar edemeyen, tek bir proteinin oluşumuna açıklama getiremeyen, tek bir faydalı mutasyon örneği veremeyen, yaşamın başlangıcı konusunda açıklamasız olduğunu itiraf eden Richard Dawkins, içinde bulunduğu derin açmazı bertaraf edebilmek için kendisine bir uzay dini tarikatı oluşturdu.

trilobit-gozu-hakkinda-buyuk-darwinist-aldatmaca

Trilobit Gözü Hakkında Büyük Darwinist Aldatmaca

Darwinistleri açmazda bırakan en önemli konulardan başlıcası indirgenemez kompleks yapıdaki “göz”dür.

darwinistler-bilimsel-terimler-ve-formullerle-bilimi-kullanarak-buyu-etkisi-olustururlar

Darwinistler Bilimsel Terimler ve Formüllerle Bilimi Kullanarak Büyü Etkisi Oluştururlar

Evrim teorisi ile ilgili tüm aldatıcı haberlerin bilim adına ortaya çıkması, Darwinist bilim dergilerinde yayınlanması, okul müfredatlarında biyoloji derslerinde bilim gibi öğretilmesi ve evrim savunucularının sürekli olarak bilimsel olduklarını öne sürmeleri insanlar üzerinde yoğun bir telkin oluşturmuştur. Darwinistlerin bu yoğun telkinleri sonucunda, evrimi reddetmek adeta bilimi reddetmekle eşdeğer gösterilmiştir. İnsanlara bilim diye, dayatma yoluyla evrim öğretilmiştir.

the-huffington-post-yazari-nidhal-guessoumun-evrim-yanilgilari

The Huffington Post Yazarı Nidhal Guessoum'un Evrim Yanılgıları

4 Ocak 2012 tarihinde Amerikan haber sitesi The Huffington Post’ta “İslam, evrimin derslerde okutulmasını yasaklar mı?” başlıklı bir makale yayınlanmıştır. Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Sharjah Amerikan Üniversitesi’nde fizik ve astronomi profesörü olan yazar Nidhal Guessoum’un kaleme aldığı makalede, bir süre önce İngiltere’deki Müslüman öğrencilerin derslerde evrim okumak istemedikleriyle ilgili uluslararası medyada geniş yer bulan haber ele alınmıştır.

darwinin-evrim-teorisi-neden-dinle-celisir

Darwin'in Evrim Teorisi Neden Dinle Çelişir?

Günümüzde bazı çevreler Charles Darwin'in evrim teorisinin, dinle çelişmeyeceği, evrim teorisine karşı çıkanların ise gereksiz bir gündem oluşturdukları görüşüne sahiptirler.