kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">
evrim-aldatmacasi

Evrim Aldatmacası

Dünya tarihinde benzeri olmayan bir aldatmaca: Evrim teorisi

bilimsel-gercek-oruc-sagliga-iyi-geliyor

Bilimsel Gerçek; Oruç Sağlığa İyi Geliyor!

Nobel Ödüllü Bilim Adamı, Orucun sağlığa iyi geldiğini İspatladı.

evrimcilerin-homo-naledi-senaryosu-bos-cikti

Evrimcilerin “Homo Naledi” Senaryosu Boş Çıktı

SOYU TÜKENMİŞ BİR MAYMUN DAHA...

kuranda-bildirilen-saclarin-hizli-beyazlamasi-bilimsel-olarak-kanitlandi

Kuran’da Bildirilen Saçların Hızlı Beyazlaması Bilimsel Olarak Kanıtlandı

Günümüzde çağın hastalıkları olarak isimlendirilen "stres ve depresyon", kişiye yalnızca psikolojik olarak zarar vermekle kalmıyor.

kuranda-canlilara-dair-bilimsel-mucizeler

Kuran’da Canlılara Dair Bilimsel Mucizeler

Kuran bir bilim kitabı değildir. Fakat çeşitli ayetlerinde, son derece özlü ve hikmetli bir anlatım içinde aktarılan canlıların bir topluluk olduğu, mikroskobik canlıların varlığı gibi bazı bilimsel gerçekler, ancak 20. yüzyıl teknolojisi ile keşfedilmiştir.

itu-bilim-okulu-acildi

İTÜ Bilim Okulu açıldı

İTÜ çatısı altında dezavantajlı öğrencilerin eğitim alacağı Bilim Okulu'nun açılışı yapıldı.

fizik-bilgisine-sahip-sivrisinek-ayaklari

FİZİK BİLGİSİNE SAHİP SİVRİSİNEK AYAKLARI

Sivrisinek Ayaklarındaki Mükemmel Detaylar: Tüyler ve Oluklar

turk-bilim-adamlari-kanseri-tespit-eden-cipi-buldu

Türk Bilim Adamları kanseri tespit eden çipi buldu

Türk Bilim Adamlarının yeni buluşu olan çip sayesinde artık kanser türleri bir damla kan ile tespit edilecek.

nobel-kimya-odulu-sahiplerini-buldu

Nobel Kimya Ödülü sahiplerini buldu

Nobel Kimya Ödülü'nün bu yılki sahipleri Amerikalı bilim adamları Eric Betzig ve William E. Moerner ile Alman bilim adamı Stefan W. Hell'in oldu

bogazcili-bilim-kadini-binnur-gorer-insansi-robot-yapti

Boğazçili bilim kadını Binnur Görer insansı robot yaptı

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü doktora öğrencisi Binnur Görer, insansı robot NAO'yu yaptı.

turk-bilim-adamlari-sayesinde-8-aylik-is-2-ayda-bitti

Türk bilim adamları sayesinde 8 aylık iş 2 ayda bitti

İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü’nün ayakları Türk bilim adamlarının bulduğu sistem sayesinde sekiz ay yerine iki ayda tamamlandı.

fosiller-evrimcilerin-sahtekarliklarini-ortaya-dokuyor

Fosiller Evrimcilerin Sahtekarlıklarını Ortaya Döküyor

Evrim Teorisi, Darwinizm, Charles Darwin, uçan dinozorlar, karaya çıkan ve sürüngene dönüşen balıklar, fosiller. Bunlar hemen hemen her insanın aşina oldukları kavramlar ve isimlerdir. Pek çok insan, evrim teorisinin Charles Darwin tarafından ortaya atılan bir teori olduğunu bilir ve bunun "bilimsel" ve kendisinin anlayamayacağı bir konu olduğunu düşünürek pek ilgilenmez. En fazla ortaokul veya lise biyoloji kitaplarından öğrendikleri ile yetinir.

teknik-ve-bilim-arastirma-vakfi-mutevelli-heyeti-ile-ak-parti-milletvekilleri-buyukelcilere-iftar-yemegi-duzenledi

Teknik ve Bilim Araştırma Vakfı Mütevelli Heyeti ile Ak Parti Milletvekilleri Büyükelçilere İftar Yemeği Düzenledi

Ak Parti Kurucular Kurulu üyeleri ile Teknik ve Bilim Araştırma Vakfı'nın Mütevelli Heyeti ortak bir iftar yemeği organize etti. İftar yemeğine milletvekilleri, büyükelçiler, maslahatgüzarlar ve temsilcilerle birlikte Teknik ve Bilim Araştırma Vakfı üyeleri de katıldı.

bilim-dunyasini-sasirtan-bulus-dna-dizisinin-anlami-her-turde-ayni-degildir

Bilim Dünyasını Şaşırtan Buluş: Dna Dizisinin Anlamı Her Türde Aynı Değildir

Her canlı DNA veya RNA denen bir çeşit harf dizisinden oluşan genetik koda sahiptir ve bu konuda çok uzun yıllardır araştırmalar yapılmaktadır. Ne var ki genetik biliminin ilk yıllarından itibaren elde edilen tüm veriler, “tesadüfe dayalı yaşam yanılgısı” na göre değerlendirilmiştir. Dolayısıyla da birçok yanlış inanış genetik bilimine hakim olmuştur. Örneğin farklı canlı türlerinde, aynı genetik harf dizisine sahip olunması durumunda, canlının protein yapısına etkinin de birebir aynı olacağı tartışılmaz olarak kabul edilmekteydi. Bu sebeple, genetik yapının benzerliği, canlıların ortak ataya sahip olduğuna delil olarak sunulmaktaydı; ancak bu iddiayı destekleyecek ne hayali ortak atalara ait kalıntılar ne de canlıların mutasyonlarla yeni bir türe dönüştüğüne dair örnekler verilememektedir. Buna rağmen tamamen zanna dayalı bir inançla, bu iddialar bilimsel gerçekmiş gibi savunulmaya devam edilmektedir.

kuranda-canlilara-dair-bilimsel-mucizeler

Kuran’da Canlılara Dair Bilimsel Mucizeler

Kuran bir bilim kitabı değildir. Fakat çeşitli ayetlerinde, son derece özlü ve hikmetli bir anlatım içinde aktarılan canlıların bir topluluk olduğu, mikroskobik canlıların varlığı gibi bazı bilimsel gerçekler, ancak 20. yüzyıl teknolojisi ile keşfedilmiştir. Kuran’ın indirildiği dönemde bilimsel olarak saptanması mümkün olmayan bu bilgiler, insanlara Kuran’ın Allah’ın sözü olduğunu bir kez daha ispatlamaktadır.

soru-14-islam-dogruysa-bilimadamlarinin-hepsi-neden-musluman-olmuyor-bilimadamlari-cok-zeki-degil-mi-niye-o-zaman-hepsi-dinsiz-sorusuna-net-cevap

Soru 14. “İslam doğruysa bilimadamlarının hepsi neden Müslüman olmuyor? Bilimadamları çok zeki değil mi? Niye o zaman hepsi dinsiz?” SORUSUNA NET CEVAP

Bütün Ateistlere Net Cevap adlı kitapta yer alan Ateistlerin sorularına cevaplar verildiği kısımları sizler için bölüm bölüm yayınlıyoruz.

kuran-bilime-yol-gosterir

Kuran bilime yol gösterir

Onlar, ayakta iken, otururken, yan yatarken Allah'ı zikrederler ve göklerin ve yerin yaratılışı konusunda düşünürler. (Ve derler ki:) "Rabbimiz, Sen bunu boşuna yaratmadın. Sen pek yücesin, bizi ateşin azabından koru." (Al-i İmran Suresi, 191)

insan-aklinin-evrimi-bilimsel-hicbir-dayanagi-olmayan-bir-aldatmacadir

İnsan Aklının Evrimi Bilimsel Hiçbir Dayanağı Olmayan Bir Aldatmacadır

Materyalistler, her şeyin maddeden ibaret olduğu hezeyanları dolayısıyla insanın sadece biyolojik bir makineden ibaret olduğu yanılgısına kapılmışlardır. İnsanın özelliklerini araştıran evrimci bilim adamlarının konuya yaklaşımını da bu yanlış bakış açısı belirler. Çeşitli insan davranışlarıyla ilgili görünen kimyasalları, beyin bölgelerini veya genleri; incelenen insan davranışının “tek” etkin kaynağı olarak yorumlarlar. Ve topluma insanın fiziksel ve kimyasal etkileşimlerle yaşamını sürdüren, “biyolojik bir makine” olduğu propagandasını yaparlar. Ancak ‘insan biyolojik bir makinedir’ görüşünde derin bir yanılgı söz konusudur. Bu görüşün mantıksal ve bilimsel olarak hiçbir dayanağı bulunmamaktadır.

antarktikaya-ilk-turk-yer-bilimci

Antarktika'ya ilk Türk yer bilimci

Jeoloji mühendisi Yakup Çelik, Antarktika'da kurulması düşünülen Türk Araştırma Üssü için bir temel teşkil edecek.