kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

SİZ MÜŞTERİLERİN AYAĞINA GİTMEYİN MÜŞTERİ SİZİN AYAĞINIZA GELSİN

24 Mayıs 2015 Pazar 13:36
siz-musterilerin-ayagina-gitmeyin-musteri-sizin-ayaginiza-gelsin

Günümüzde internet artık bir iletişim aracı olmaktan çıktı ve hayatımızın bir parçası haline geldi yediden yetmişe her yaşta insan internet kullanır hale geldi. Artık insanlar herneye ihtiyaçları olursa olsun ilk olarak internetten araştırırlar. İnternet alışveriş yapanların sayısı hergeçengün hızla artmaktadır. Ancak buna rağmen internet alışverişini güvenli bulmayan pek çok tüketicide bulunuyor. İnternet alışverişini güvenli bulmayan tüketiciler, internetten alışverişi güvenli bulmasalarda birşeye ihtiyacı olduğunda nereden temin edebileceklerini ilk olarak internetten araştırırlar. Buradanda anlaşılacağı üzere küçük ya da büyük ölçekli tüm firmaların bir internet sitesi oluşturmaları gerekir. Yapılan anketlere göre Türkiye'deki firmaların internet sitesi kullanım oranı %53,8 internetin kurumsal bir internet sitesinin firmaya sağladığı katkıları düşünürsek Türkiye'nin kalkınması açısından oldukça üzücü. Oysaki çok kısa sürede ve çok uygun fiyatlara bu büyük pazarın kapılarını size açacak bir internet sitesi sahibi olabilirsiniz. Çok uygun fiyatlara size sunacağımız seçenekler arasında bulunan hazır site sizin için internet sitelerinin firmanıza sağlayacağı katkıları görmeniz açısından bir başlangıç olabilir.

Faaliyet alanınız her ne olursa olsun daha çok müşteri potansiyeline sahip olmak istiyorsanız daha çok kişiye ulaşmak istiyorsanız mutlaka firmanızın bir internet sitesi olmalı. Günümüzde büyük firmalar bile ihtiyacı olan ham maddeyle ilgili pazar araştırmasını öncelik olarak internetten araştırır. Düşündüğümüz zaman bir mağazanın müşteri potansiyeli sadece bulunduğu çevreyle sınırlıdır, oysaki bir internet sitesine sahip olsanız milyonlarca internet kullanıcısının parmaklarının ucunda olursunuz. Aklınıza gelebilecek her alanda internet sitesi kullanabilirsiniz ve inanınki tüketiciler artık büyük küçük her ihtiyacının gerek kalite gerek fiyat araştırmasını internetten yapıyor. Bir örnek verecek olursak emlak piyasası Türkiye'de çok geniş bir pazara sahip. Eğerki bir emlak büronuz varsa bütün gün ofiste oturarak müşterilerin gelmesini beklemek yerine firmanız adına bir emlak sitesi oluşturabilirsiniz. Bilindiği üzere emlak ofisi sayısı her geçen gün artmaktadır sitenizi oluşturmak sizin bu rekabette bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. Siteniz sayesinde geniş kitlelere hitap edebilirsiniz. Gerek iş gerek eğitim gibi nedenlerden dolayı insanlar bulundukları başka bir şehire taşınabiliyor ve tabiki teknolojiden faydalanarak öncelikle gideceği şehirde yaşayacağı evi öncelikle internet araştırıyorlar. Eğerki bir internet sitesine sahip olursanız sadece bulunduğunuz şehire değil tüm Türkiye'ye hitap etmiş olursunuz.

İnternet siteleri sayesinde iletişim bilgilerinize kolay ulaşılır aynı zamanda yaptığınız hizmetler doğru bir şekilde tüketicilere aktarılmış olur. Büyükmeblağlar ödemeden firmanızın hizmetlerinizin ve ürünlerinizin reklamını yapmış olursunuz. İnternet siteleri size reklam konusunda destek olduğu kadar aynı zamanda satışlarınızı arttırmanıza da yardımcı olur. E-ticaret sitesi sahibi olarak satışlarınızı direk internet siteniz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İnternet siteniz üzerinden satış yaptığınız takdirde internet siteniz geniş güvenlik önlemleriyle koruma altına alınır. Online satış yapılan internet siteleri korumalıdır. Online satış sistemleri sayesinde hem satışlarınız artar hemde üzerinize düşen yük azalır. Müşteriler alışverişlerinde alacakları ürün veya hizmetin bilgilerini kendileri girerek yanlışları en aza indirgemiş olur buda sizi zaman kaybından kurtarır. Böylelikle az iş bol satış yapmış olursunuz. İnternet siteleri aynı zamanda sizin güvenirliliğinizi arttırır. Çeşitli sosyal medya hesaplarından insanlardan ürün vaadiyle ödeme alarak daha sonra ortadan kaybolan pek çok dolandırıcı mevcut. Bu gibi olaylar yüzünden insanlarda güven problemi oluşuyor oysaki bir internet siteniz olursa insanların güvenini kazanmış olursunuz. İnternet sayesinde müşterilerinize ürünleriniz hakkında ön bilgi vermiş olursunuz. Gelin bu geniş pazarın büyük faydalarından sizde yararlanın.Haber okunma sayısı: 792

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER