kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

iOS 7 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

30 Eylül 2013 Pazartesi 10:38
ios-7-guncellemesi-nasil-yapilir

iOS iPhone, iPad veya iPod touch aygıtınızı güncellemesi nasıl yapılır. iOS güncellenmeye devam ediyor 7.0.2 güncellenmesi bugün çıktı. iOS 7.0.2 güncellemesini tıkla indir.

Geçtiğimiz haftalarda gelen iOS 7 direk güncellemesi yayınlandı. iOS güncellenmeye devam ediyor 7.0.2 güncellenmesi bugün çıktı. iOS 7.0.2 güncellemesini tıkla indir. Apple, iOS 7'deki kilit ekranında yaşanan güvenlik açığı sorununu çözmek için iOS 7.0.2 sürümünü yayınladı.

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan iOS 7, birçok sorunu beraberinde getirmişti. Kilit ekranında bulunan açık sayesinde, kullanıcıların cihazlarına koyduğu parola çok kolay bir şekilde pasif hale gelebiliyordu. Apple bu sorunu çözmek için bugün iOS 7.0.2 güncellemesini yayınladı.

iPhone 4, 4S, 5, 5S, 5C, iPad 2, 3, 4, iPad mini ve iPod Touch 5'e gelen iOS 7.0.2 güncellemesi, 21 MB gibi küçük bir boyuta sahip.

iPhone'un Yüzü Böyle Değişti

Güvenlik güncellemesi adı altında yayınlanan bu güncelleme ile kilit ekranındaki parola atlama hatasının giderilmesinin yanında, parola girişi için Yunanca klavye seçeneği de yeniden kullanabilir hale geldi.ios7'nin En İyi ve En Kötü Özellikleri

iOS 7.0.2 güncellemesini, cihazlarınızdan Ayarlar Genel Yazılım Güncelleme bölümünden yükleyebilirsiniz.

iOS: iPhone, iPad veya iPod touch aygıtınızı güncelleme

Apple'ın iOS'a yönelik yazılım güncellemeleri iPhone, iPad ve iPod touch'ınız ile daha da fazla işlem yapmanızı sağlayan yeni özellikler ve geliştirmeler içerir. Aygıtınızdaki yazılımı güncellemek oldukça kolaydır. Bu makalede güncellemeyi beş basit adımla nasıl gerçekleştirebileceğiniz anlatılmaktadır.

 

Aygıtınızı kablosuz olarak güncelleme (iOS 5 veya üstü için kullanılabilir)

* Bazı iOS güncellemeleri kablosuz güncellemeler olarak kullanılamaz. VPN veya proxy bağlantıları, aygıtınızın iOS güncelleme sunucularına bağlanmasını önleyebilir.

Aygıtınızın bir güç kaynağına bağlı olduğundan emin olun. Olası veri maliyetlerini önlemek için aygıtınızı bir Wi-Fi ağına bağlayın.Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme seçeneğine gidin. iOS, mevcut güncellemeleri otomatik olarak kontrol eder. Cihazınız Wi-Fi ya da bir güç kaynağına bağlıysa, mevcut güncellemeler otomatik olarak indirilir.
Güncelleme mevcutsa* güncellemeyi indirmek için İndir seçeneğine dokunun.İndirme tamamlandıktan sonra, iOS'unuzu güncellemek için Yükle seçeneğine dokunun.
Güncellemenin arka planda indirilmesini sağladıysanız indirme işlemi tamamlandıktan sonra güncellemenin aygıtınız için kullanılabilir olduğuna dair bir bildirim alırsınız. Ayrıntılar seçeneğine dokunduğunuzda Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme seçeneklerine yönlendirilirsiniz. iOS güncellemesini yüklemek için Şimdi Yükle seçeneğine dokunun. Yüklemeyi daha sonra gerçekleştirmeye karar verirseniz Ayarlar seçeneğinde güncelleme yüklenene kadar bildirim işareti görüntülenir.

Ek Bilgiler

iOS aygıtınızı güncelleme ipuçları
◾Güncelleme işleminden önce aygıtınızın iCloud üzerinde veya iTunes ile yedeklendiğinden emin olun. iPhone, iPad veya iPod touch aygıtınızı yedekleme hakkında daha fazla bilgi edinin.
◾Aygıtınızı iTunes ile güncellediğinizde uyarıyla karşılaşırsanız güncelleme ve geri yükleme ile ilgili uyarı mesajlarını çözme hakkındaki makaleye bakın.
◾iOS 4.3.x ya da daha eski sürümden güncellerken bkz. iOS 4: Aygıtınızın iOS 5 ya da sonraki sürüme güncellenmesi.

Güncellenemiyor, yeterli boş alan yok

Kablosuz olarak güncelleme gerçekleştirirken, iOS aygıtınızda güncellemeyi indirmek ve yüklemek için yeterli alan bulunmalıdır. "İndir ve Yükle" gri renkte devre dışıysa ya da "Bu güncelleme için en az x.x kullanılabilir depolama alanı gerekiyor" mesajını görüyorsanız güncellemeyi gerçekleştirmek için aşağıdaki seçeneklerden birini kullanın:
◾Güncellemeyi indirip yüklemek için iTunes'u kullanın

veya
◾Aşağıdakiler de dahil, artık ihtiyaç duymadığınız içeriği aygıtınızdan kaldırın: ◾Videolar uygulamasından Filmler ya da TV şovları. iPhone ve iPod touch'ta, "silmek için kaydır" hareketini kullanın. iPad'de, Düzenle'ye dokunun ya da bir videoya dokunup parmağınızı üzerinde tutun, sonra da silmek için "x" öğesine dokunun.
◾Artık kullanmadığınız uygulamalar. Hafifçe sallanana kadar dokunup parmağınızı üzerinde tutun, sonra da silmek için "x" öğesine dokunun.
◾Kamerayla çektiğiniz fotoğraflar ya da videolar. İçeriğinizi kaydetmek için, aygıtınızdan bilgisayara fotoğraf ve video aktarabilirsiniz.

0000489488.jpg
Haber okunma sayısı: 6824

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER