kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Aracınızın Ses Sistemi Eğlenceli Bir Yolculuk İçin Önemli

28 Mayıs 2015 Perşembe 13:04
aracinizin-ses-sistemi-eglenceli-bir-yolculuk-icin-onemli

Şehir içinde veya şehir dışı yolculuklarında günümüzde insanlar müzik dinlemeden yolculuğu neredeyse yapamayacak duruma geldi. Uzun saatler direksiyon başında geçirilen zaman bazen özellikle uzun yolculuklarda çok sıkıcı bir durum olarak kişinin karşısına çıkıyor. Birey bu sıkıcı durumdan kurtulmak için en başta yaptığı aktivite aracının teyp sisteminden müzik açmak oluyor. Böylelikle hareketli veya diğer popüler türlere göre müzik anlaşıyışı ile daha eğlenceli daha kolay bir yolculuk elde edilmiş oluyor.

Peki iş bu kadar kolaymı? Tabii kide hayır. Müzik denildiğinde karşımıza bir çok kriter çıkmaktadır. Kaliteli bir müzik deneyimi yaşamak, daha verimli bir ses kalitesine ulaşmak için aracınızın içinde bulunan ekip, ekipman gayet önemli bir yere sahip durumundadır. Oto müzik ses sistemleri konusunda deneyimli bir firma olan oto müzik marketim olarak gelin sizlere araçta ne gibi elemanların hangi standartlarda olması gerektiğini anlatalım.

Aracınızın Hoparlörleri;

Aracınızda bulunan hoparlörlerin sayısı, gücü ve markası gayet önemli bir yer tutuyor. Hoparlörün gücü amfiniz ile orantılı olmak zorunda aksi halde hoparlörde veya amfide zararlar meydana gelebilir. Hoparlörün markasına önem vermek gerekiyor. Günümüzde en çok tercih edilen ve popüler hoparlör markalarına; JBL, pioneer, kicker, alphine gibi kaliteli markaları sizlere örnek gösterebiliriz.Aracınızın amfisi;

Amfi aracınızda müzik kalitesini etkileyen en önemli birimlerden bir tanesidir. Amfinin üzerinde bulunan ses efektleri, amfinin gücü, amfinin özellikler gayet önemlidir. Amfi alırken amfi markasına dikkat edilmesi gerektiği konusu gayet önemli olmak ile birlikte, amfinin gücü çok önemlidir. Amfinin gücü doğrultusunda takılacak olan hoparlörler, subwoofer gibi elemanlar seçimi yapılacaktır. Oto müzik marketim aracınızın kalbi olarak sloganı ile sizlerle ve Amfinin ses ayarlarının çok açılması hoparlör ve subwoofer gibi birimlerinizin bobinlerinin dağılmasına veya yanmasına neden olabilir. Bu nedenle ses ayarlarınızı profesyonel müzik sistemlecilere yaptırmanız önemlidir.

Aracınızın Subwoofer’ı;

Subwoofer aracınızda bass sesini alabileceğiniz bir hoparlör türüdür. Çift sarım veya dört sarım bobinlerden oluşan bu türler yüksek bass seslerini vermekle birlikte, müzik deneyimini farklı konumlara taşımaktadır. Bu nedenle aracınızda woofer seçimi yapılırken güzel markalara yönelmek, bobin kalitesini iyi sunabilen markalara yönelmek her zaman avantajlı olacaktır. Sizlere önerebileceğimiz markalardan bazıları, pioneer, alphine, jbl gibi woofer satan markalara yönelerek daha kaliteli bir bass sesi elde edebilirsiniz. Bass sesinin kalitesi amfiye görede çeşitlilik gösterebilmektedir bunuda unutmayın.

Oto müzik marketim olarak sizlere bu bütün hizmetleri sunuyoruz. Araç amfisi, araç subwoofer’ı, araç hoparlörleri ve aracınızada ihtiyaç duyabileceğiniz tüm araç gereçleri biz sunuyoruz. Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi daha detaylı bir şekilde incelemek için internet sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oto müzik marketim: http://www.otomuzikmarketim.com/Haber okunma sayısı: 921

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER