kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">
kultur-ve-turizm-bakanligi-gorev-ve-yetkilerinde-duzenleme

Kültür ve Turizm Bakanlığı görev ve yetkilerinde düzenleme

Kültür ve Turizm Bakanlığının görev ve yetkilerinde yapılan değişiklikle, asıl amacı kültür, sanat, turizm ve tanıtım faaliyeti olan dernek ve vakıflar ile özel tiyatrolar tarafından gerçekleştirilecek projelere nakdi yardımda bulunulacak.

turizmde-yaz-bereketi-basladi

Turizmde yaz bereketi başladı

Turizmciler, Türkiye için en yoğun tatil döneminin başladığını, otellerin yüzde 100 doluluk oranlarına ulaştığını belirterek yaz döneminden umutlu olduklarını söylediler.

turizmin-parlayan-yildizi-kapadokya

Turizmin parlayan yıldızı: Kapadokya

Kapadokya, 2013'ün ilk beş ayında 1 milyon turist ağırladı.

yayla-turizmi-olumlu-etkileniyor

Yayla turizmi olumlu etkileniyor

Giresun'un Dereli ilçesinde Kümbet Yaylası'na yakın bir bölgede 3 yıl önce yaşanan terör olayı sonucunda oluşan tedirginlik, çözüm süreciyle etkisini yitirmeye başladı.

turizmde-patlama-bekleniyor

Turizmde patlama bekleniyor

Ülkemizde ‘çözüm süreci’yle birlikte esen olumlu havanın en çok turizm sektörünün etkilenmesi bekleniyor.

turizme-63-milyon-lira-yatirim-tesvigi

Turizme 6.3 milyon lira yatırım teşviği

Turizm sektörünün yılın ilk 2 aylık döneminde yenileme, komple yeni yatırım, modernizasyon gibi amaçlarla 75 adet proje için 6.3 milyon lira yatırım teşviği aldığı bildirildi.

israilin-ozru-turizme-de-yarayacak

İsrail'in özrü turizme de yarayacak

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, 'Mavi Marmara' gemisine yapılan baskından dolayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la telefonla konuşarak Türkiye'den özür dilemesi, turizm çevrelerinde olumlu karşılandı.

subat-ayi-sampiyonlari-telekom-turizm-ve-bilisim

Şubat ayı şampiyonları Telekom, Turizm ve Bilişim

Türkiye’nin en çok tercih edilen insan kaynakları platformu Kariyer.net, her ay düzenli olarak paylaştığı İstihdam Endeksi’nin şubat ayı verilerini açıkladı.

turizmden-kasaya-234-milyar-dolar

Turizmden kasaya 23.4 milyar dolar

Türkiye 2012’de turizm gelirlerini yüzde 1.8 artırarak 23.4 milyar dolar gelir elde etti. Turizm gelirinin yüzde 77.9’u yabancı ziyaretçilerden, yüzde 22.1’i ise yurtdışında ikamet eden vatandaşların ziyaretlerinden kazanıldı

turizm-geliri-artti

Turizm geliri arttı

Türkiye, 2012 yılında 23 milyar 440 milyon 436 bin dolar turizm geliri elde etti. Turizm gelirleri 2012'de bir önceki yıla oranla yüzde 1,8 arttı.

turkiyenin-turizm-geliri-yuzde-17-artti

Türkiye'nin turizm geliri yüzde 17 arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) verilerine göre Türkiye’nin 4.çeyrekte turizm geliri geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 17,2 arttı. Türkiye’nin 2012 yılı turizm geliri ise bir önceki yıla göre yüzde 1,8 artarak 23 milyar 440 milyon dolara yükseldi.

turkiye-kil-turizminde-buyuk-ilgi-goruyor

"Türkiye 'kıl turizminde' büyük ilgi görüyor"

Türkiye her alanda olduğu gibi sağlık turizminde de son yıllarda büyük ilerleme kaydetti. Cazip fiyatlar ve Araplar arasında artan popülaritesi sayesinde Türkiye, sağlık turizmi alanında bölgede önemli cazibe merkezlerinden biri haline geldi.

taksimin-turizme-katkisi-buyuk-olacak

Taksim'in turizme katkısı büyük olacak!

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Taksim Yayalaştırması Projesi'nin turizme büyük katkı sağlayacağını söyledi.

turizm-karsiliginda-petrol-vaadi

Turizm karşılığında petrol vaadi

İran’ın Amman Büyükelçisi Mustafa Muslihzade, Ürdün hükümetinin iki ülke arasında din turizmine izin vermesi halinde, İran’ın Ürdün’e 30 yıl ücretsiz petrol ve enerji vermeye hazır olduğunu belirtti.