kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">
muslumanlara-yonelik-kuresel-zulum

MÜSLÜMANLARA YÖNELİK KÜRESEL ZULÜM

IŞİD’in Kobani’de PYD’ye yönelik saldırıları üzerinden tarihin en büyük algı operasyonlarından biri yürütülürken dünyanın dört bir tarafında zulüm ve vahşet son hızıyla devam ediyor...

suriyede-acilen-60-kilometrelik-ucusa-kapali-guvenli-bolge-olusturulmali

Suriye’de acilen 60 kilometrelik uçuşa kapalı güvenli bölge oluşturulmalı

Adnan Oktar: “Suriye sınırında 60 kilometrelik ‘uçuşa yasak güvenli- tampon bölge’ ilan edilmeli”

suriyede-savas-yerine-baris-operasyonu-yapilsin

Suriye’de Savaş Yerine Barış Operasyonu Yapılsın

Günlerdir tüm dünya Beşer Esad’ın kimyasal silah kullanıp kullanmadığını tartışıyor. Kimyasal silah kullandığı artık aşikar, ancak daha önemlisi Suriye’de 2 yılı aşkın süredir devam eden yıkım ve bu yıkıma dünyanın büyük kısmının sessiz kalması.

insani-yardimlar-suriyedeki-sorunlara--cozum-olamaz

İnsani Yardımlar Suriye’deki Sorunlara Çözüm Olamaz

Suriye’de yaşanan olayların etkisi gün geçtikçe artmaktadır. 21 aydır devam eden olayların çözümüne yönelik herhangi bir sonuca ulaşılamadığı için, bu süre içinde 30 bin insan hayatını kaybetmiş, kayıtlı mülteci sayısı ise 380 bini aşmıştır. Özellikle Ağustos ayından itibaren komünist derin devletin askeri saldırılarını arttırmasıyla sivil halk büyük yıkım ve zarara uğramıştır. Günümüzde Suriye’de yaşanan bu olaylara Peygamber Efendimiz (s.a.v.) pek çok hadisinde dikkat çekmiştir. Hz. Mehdi (a.s.)’ın çıkış alametlerinden biri olan Suriye’deki olaylar, hadislerde bildirildiği gibi Allah’ın izniyle Hz. Mehdi (a.s.) vesilesiyle çözülecektir.

suriyede-akan-kanin-durmamasinin-tek-sorumlusu-birlik-olmayan-muslumanlardir

Suriye’de Akan Kanın Durmamasının Tek Sorumlusu Birlik Olmayan Müslümanlardır

Kana bulanan Suriye’deki akan kanı durdurmak için her gün çeşitli çözüm önerileri sunuluyor. Ancak bu çözüm arayışı içinde çok farklı düşüncelerin öne sürüldüğü söylenemez. Bu önerilerden biri Suriye’nin iç meselesi olduğu için olaylara hiç karışmamak ve bu zulme seyirci kalmak. Büyük bir çoğunluğun destek verdiği diğeri ise ABD müdahalesi. Oysa bu çözüm de sadece masum halkın bu bombardımanda zarar görmesine yol açar. Asıl yapılması gereken, en gerçekçi ve kesin çözüm ise İslam ülkelerinin birlik olup barışçıl, kansız bir operasyon düzenleyerek akan kanı durdurmalarıdır.

suriyede-akan-kanin-durmamasinin-tek-sorumlusu-birlik-olmayan-muslumanlardir

Suriye’de Akan Kanın Durmamasının Tek Sorumlusu Birlik Olmayan Müslümanlardır

Suriye’de Esad rejimi sürekli olarak halkını katletmeye devam ediyor. Bu rejimin halkına karşı gerçekleştirdiği en şiddetli katliam ise kimyasal gaz kullanılması ve 1300 kişinin şehit olmasıydı. Şehit olan masum insanların arasında yüzlerce çocuk da vardı. Batı dünyasından bu kimyasal katliama birkaç cılız kınama dışında tepki gelmedi. Zaten 2011 yılından beri devam eden bu katliamlara karşı batı sessizlik kılıfını çoktan örtmüş durumda. İnsanların katledilmesi onları neredeyse hiç ilgilendirmiyor hatta sanki Müslümanın Müslümanı kırması işlerine geliyor gibi görünüyor. Birçok Müslüman ülke ise “bana dokunmayan yılan bin yaşasın” zihniyetiyle hayatlarını hiçbir şey olmamış gibi devam ettiriyor. Vicdan sahibi bir kesim dışında ne Amerika, ne Avrupa, ne de bazı Müslüman ülkeler Suriye’deki olaylarla gerçek anlamda ilgilenmiyor.

mccain-oso-ile-gizlice-suriyede-bulustu

McCain ÖSO ile gizlice Suriye’de buluştu

Washington’un en güçlü isimlerinden, eski başkan adayı John McCain, dün sabah Kilis üzerinden Suriye’ye girip çıktı.

suriyeden-turkiyeye-mazot

Suriye’den Türkiye’ye mazot!

Suriye’den Türkiye’ye Asi nehri üzerinden yapılan mazot kaçakçılığını Reuters görüntüledi. Bizden de aynı nehir üzerinden Suriye’ye ilaç ve gıda ulaştırılıyor...

kurtler-suriyede-kadin-taburu-kurdu

Kürtler Suriye’de kadın taburu kurdu

Fırat Haber Ajansı, PYD’nin silahlı kanadı YPG’nin denetiminde Kürtlerin Suriye’de kadınlardan oluşan tabur kurduğunu duyurdu

suriyede-muhalefet-muzakere-arayisinda

Suriye’de muhalefet müzakere arayışında

AFP’den Elias Edouard’ın çektiği bu karede Suriyeli muhalifler, Halep’in 30 kilometre uzağındaki Kwiriss havaalanında konuşlanmış rejim güçlerine havan topu fırlatırken görülüyor.

suriyeden-gelen-mermi-yaraladi

Suriye’den gelen mermi yaraladı

Suriye’nin Haseki kentine bağlı Rasulayn ilçesinde, muhalifler ile PKK’nın bu ülkedeki kolu olan PYD güçleri arasındaki çatışmalar sırasında ...

suriyede-scud-fuzesi-iddiasi

Suriye’de Scud füzesi iddiası

ABD'li bir yetkili Suriye yönetiminin muhaliflere yönelik son günlerde Scud füzesi kullandığını belirtti.

kizilhac-suriyedeki-insani-krizle-basedemiyoruz

Kızılhaç: "Suriye’deki insani krizle başedemiyoruz"

Uluslararası Kızılhaç Komitesi Başkanı Peter Maurer, Kızılhaç’ın Suriye’deki insani krizle mücadelede yetersiz kaldığını açıkladı.