kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">
kultur-ve-turizm-bakanligi-gorev-ve-yetkilerinde-duzenleme

Kültür ve Turizm Bakanlığı görev ve yetkilerinde düzenleme

Kültür ve Turizm Bakanlığının görev ve yetkilerinde yapılan değişiklikle, asıl amacı kültür, sanat, turizm ve tanıtım faaliyeti olan dernek ve vakıflar ile özel tiyatrolar tarafından gerçekleştirilecek projelere nakdi yardımda bulunulacak.

sinema-ve-tiyatro-seyircisi-artti

Sinema ve tiyatro seyircisi arttı

Türkiye genelinde sinema seyircisi sayısı, geçen yıl bir önceki yıla göre 23,9 artarak, 68 milyon 482 bin 526 kişiye ulaştı.

baris-icin-silah-yerine-kulturle-cozum-toplantisi-berlinde-yapildi

BARIŞ İÇİN SİLAH YERİNE KÜLTÜRLE ÇÖZÜM TOPLANTISI BERLİN’DE YAPILDI

ICD (Kültürel Diplomasi Enstitüsü) ve IMAN isimli kuruluşların ortaklaşa çabalarıyla Berlin’de barış adına çok önemli bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda, politikada silahlara başvurmadan barışın kültürünün nasıl tesis edilebileceği görüşüldü.

kuran-her-yastan-ve-her-kulturden-insanin--anlayabilecegi-apacik-bir-oguttur

Kuran, Her Yaştan ve Her Kültürden İnsanın Anlayabileceği Apaçık Bir Öğüttür

İnsanların sonsuz yaşamları için neler yapmaları gerektiğini Allah Kuran’da bildirmiş ve kullarına doğru yolu göstermiştir. Allah’ın Kuran’da, “Ve şüphesiz o (Kuran), senin ve kavmin için gerçekten bir zikirdir. Siz (ondan) sorulacaksınız” (Zuhruf Suresi, 44) ayetinde bildirdiği gibi insanlar ahirette Kuran’da yazılı olanlardan sorguya çekileceklerdir.

akpnin-kulturel-secim-taktigi

AKP'nin Kültürel Seçim Taktiği

2014 yerel seçimler yaklaştıkça partiler hazırlıklarına hız veriyor. İşte AKP'nin adaylara taktik niteliğindeki önerileri...

neandertallerin-zeka-duzeyini-gosteren-ozellik-denizcilik-kulturu

Neandertallerin Zeka Düzeyini Gösteren Özellik: Denizcilik Kültürü

Evrimcilerin sözde maymun-adam olduklarını iddia ettikleri ve evrim propagandası için kullandıkları Neandertallerin yüz hatları ve günlük hayatlarına dair hayali resimleri, bilgisayar yardımı ile canlandırılmış çekimleri ve evrimci bilim adamlarının spekülasyon oluşturacak açıklamaları ise tam bir aldatmacadır. Çünkü son yıllarda gerçekleştirilen araştırmalar Neandertallerin gerçek birer insan olduğu yönünde kesin bulgular ortaya koymuştur. Neandertallerin ilkel bir tür olduğu fikri ise propaganda amacıyla sürdürülen bir evrim aldatmacası olmaktan öteye gidememiştir.

internete-kota-kulture-kotadir-kampanyamiza-sen-de-katil

“İNTERNETE KOTA, KÜLTÜRE KOTADIR” KAMPANYAMIZA SEN DE KATIL!

Kampanyamıza destek verin. Türkiye'nin kültürel gelişiminin önündeki en önemli sorunlardan biri olan internet bağlantı sorununa tepkisiz kalmayın. İnternet ücretleri düşürülsün, kota kalksın!

kultur-bakanindan-fazil-saya-yanit-

Kültür Bakanı’ndan Fazıl Say’a yanıt

Günay,isim vermeden sanatçı Say’ı ve kendisine karşı söylediği “Kes zırvalamayı” yanıtını eleştirdi