kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">
3-havalimaninda-risk-var

‘3. havalimanında risk var’

3. havalimanı işini kazanan konsorsiyumda yer alan Limak’ın patronu Nihat Özdemir’in, ihaledeki rakibi TAV’ın patronlarından Hamdi Akın’a yönelik eleştrileri sonrası bu kez Akın’ın şirketi Akfen’den bir çıkış geldi.

istanbulun-tasi--topragi-altin-kanit-3-havalimani

İstanbul’un taşı toprağı altın, kanıt 3. havalimanı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 3’üncü havalimanı ihalesinin, “İstanbul’un taşı toprağı altın” söylemini kanıtlayan bir yatırım olacağını söyledi.

3-havalimani-ihalesi-basladi

3. havalimanı ihalesi başladı

İstanbul'a yapılacak 3’üncü havalimanının ihalesi Esenboğa Havalimanı Sosyal Tesisleri’nde başladı. İhaleye 4 grup teklif verdi. Havalimanın yatırım bedelinin 7-8 milyar euro’yu (10 milyar dolar) bulması öngörülüyor.

3-havalimani-icin-tarih-belli-oldu

3. Havalimanı İçin Tarih Belli Oldu

3. Havalimanı'nın tam kapasiteyle hizmete girmesiyle toplam 120 bin kişiye istihdam sağlanacak.

3-havalimani-atlantayi-sollayip-en-buyuk-olacak

3. havalimanı Atlanta’yı sollayıp en büyük olacak

3. havalimanı için yarın ihaleye çıkılıyor. Başbakan, yeni havalimanının yıllık 150 milyon yolcuya kadar çıkacağını söyledi. Bu durumda 100 milyon yolcuyla en yoğun havalimanı olan Atlanta’daki Hartsfield Jackson geride kalacak

3-havalimani-icin-tarih-verdi

3. havalimanı için tarih verdi!

İstanbul'a yapılacak 3. havalimanı ile ilgili hazırlıkların büyük oranda tamamlandığını açıklayan Bakan Yıldırım, "Zannediyorum 1 hafta içinde çıkmış olacağız ilana" dedi.