kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">
damarlardaki-gizli-haberci-nitrik-oksit

Damarlardaki Gizli Haberci Nitrik Oksit

Birçok insanın hayatı boyunca adını birkaç kez duyduğu ancak ne olduğunu tam olarak bilmediği bu bileşim, insan hayatının devam etmesine vesile olan çok önemli maddelerden birisidir.

teknoloji-insan-kalbindeki-tasarima-ulasamiyor

Teknoloji İnsan Kalbindeki Tasarıma Ulaşamıyor

Ortalama 70-80 yıl gibi uzun bir süre yaşayan bir kişinin kalbi, dakikada 70-80 kereden bütün ömrü boyunca yaklaşık birkaç milyar defa atar.

en-mukemmel-goz-damlasi-gozyasi

En Mükemmel Göz Damlası: Gözyaşı

Çoğu insanın "yalnızca ağlandığında akan tuzlu su" zannettiği gözyaşı, çeşitli görevler için farklı karışımlarla oluşturulmuş son derece özel bir sıvıdır.

gokyuzundeki-kipkirmizi-gul-rosette-nebula

Gökyüzündeki Kıpkırmızı Gül: Rosette Nebula

Gökyüzündeki Kıpkırmızı Gül: Rosette Nebula “Sonra gök yarılıp yağ gibi erimiş olarak kıpkırmızı bir gül olduğu zaman;” (Rahman Suresi, 37)

boceklerdeki-ustun-ucus-sistemleri

Böceklerdeki Üstün Uçuş Sistemleri

Bir böcek saniyede 1000 kez kanat çırpmayı nasıl başarır? Kendi boyundan yüzlerce kat yükseğe nasıl zıplayabilir? Aşağı yukarı hareket eden kanatlarla ileri doğru nasıl uçabilir?

allahin-sizin-icin-yarattigi-surpriz-guzellikleri-fark-edebiliyor-musunuz

Allah'ın Sizin İçin Yarattığı Sürpriz Güzellikleri Fark Edebiliyor Musunuz?

Pek çok insana sorulacak olunsa, ‘dünya hayatı’ hakkında söyleyecekleri sözlerin aşağı yukarı aynı olduğu görülür. Genelde çoğu kimse, hayatı belirli bir monotonluk içerisinde tasvir eder. Yaşamın, rutin gelişmelerden ve klasik beklentilerden ibaret olduğunu söyler. Nitekim kendi yaşamlarına bakış açıları da, aynı bu anlattıkları gibidir.

macaw-papaganlarinin-kimya-bilgileri-nereden-geliyor-

Macaw Papağanlarının Kimya Bilgileri Nereden Geliyor?

Güney Amerika'da yaşayan bir çeşit papağan türü, zehirli olan tohumlarla beslenmeyi başarır. Papağanın bu davranışı çok hayret vericidir. Çünkü diğer canlılar söz konusu tohumlara yaklaşamazken ısrarla zehirli tohumları yiyen bu kuşlara hiçbir şey olmamaktadır.


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ